Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasový trend: Nejlepší účesy pro ženy nad 40 let, se kterými je nejméně práce. Zkuste prodloužené mikádo nebo postupně sestříhané vlasy

Info ikona
Účesy

Správný účes dává tváři tvar a můžete díky němu dokonce vypadat mladší. Ty z nás, které mají rádi věci rychle a snadno, se mohou vrátit k těmto lichotivým střihům.

Neradi trávíte hodiny v koupelně ranním stylingem vlasů? Naprosto pochopitelné! Proto jsme pro vás zde sestavili čtyři nejkrásnější nekomplikované účesy, které sluší obzvlášť ženám po čtyřicítce. Nechte se inspirovat: 

1. Dlouhá ofina

Delší ofina je skvělou volbou pro ženy nad 40 let. Nejen, že díky tomu vypadá obličej jemněji (což znamená mladší), ale také dovedně skrývá vrásky a linky na čele a kolem očí. Ofinu volte po stranách o něco delší a plynule splývající do zbytku vlasů. Vrstvy hrají a rámují obličej a vytvářejí uvolněný a nenucený vzhled. Kromě toho si můžete nechat ofinu také snadno odrůstat rozdělením do stran. 

2. Krátké vlasy

Odvaha je zde rozhodně odměněna, protože kdo si troufne na krátký střih, nebude litovat. Především přirozeně zvýrazňuje lícní kosti a obličej působí obzvlášť elegantně. Střih je velmi univerzální a vždy vypadá šik, i když vyžaduje velmi malé úsilí při stylingu. K dokonalosti postačí trocha stylingového krému. Můžete díky účesu vypadat trochu divočeji, což vám zajišťuje ležérní vzhled a vypadáte mladší. "Pixie" účes vypadá nejlépe u žen nad 50 let, pokud strany nejsou příliš krátké a horní vlasy jsou ponechány o něco delší. 

Účesy dle tvaru obličeje, které vás omladí: V galerii naleznete ty nejkrásnější pro čtvercový, kulatý, srdcový a oválný obličej

svetzeny.cz

3. Postupně sestříhané vlasy

Silně vrstvené střihy jsou na nějakou dobu zpět a krása je v tom, že sluší ženám všech věkových kategorií. Nevyžaduje také mnoho vlasů, což je zvláště užitečné, když vlasy věkem přirozeně řídnou. Pokud máte stále hodně vlasů, můžete získat svěžejší a vzdušnější vzhled. Stupňovité střihy nabízejí velkou stylingovou svobodu. Můžete je nosit kudrnaté nebo rovné, vždy to bude vypadat moderně a přitom lichotivě.

4. Prodloužené mikádo

Prodloužené mikádo také dlouho patřilo k oblíbeným střihům hvězd, mladých i ze starší generace. Prodloužené mikádo (třeba po ramena nebo klíční kosti) je extrémně nenáročné na péči a díky "tupě" zastřiženým konečkům poskytuje větší objem a plnost. Kombinujte mikádo s vrstvami kolem obličeje; trochu to uvolní přísnost účesu a moc hezky lichotí obličeji.