Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší účesy pro váš typ vlasů: Které jsou nejvhodnější pro rovné, vlnité a kudrnaté vlasy? Tohle vám bude slušet!

Info ikona
Vlasy

Nevíte si rady s vaším účesem? Nechte se inspirovat účesy určenými pro rovné, vlnité i kudrnaté vlasy. Pro každý typ vlasů se totiž hodí jiné střihy a účesy, různí se i potřebný styling. Také vyvracíme mýty, které už dávno neplatí, ale řada žen jim stále věří.

Kudrnaté vlasy

Velkou výhodou kudrnatých vlasů je, že nemusíte používat téměř žádné stylingové produkty, vystačíte si s kondicionérem. Důležité je totiž zkrotit vaše neposedné prameny. Kondicionéru nemusíte nanášet příliš, optimální množství je o velikosti desetikoruny. Naneste jej po celé délce vlasů poté, co jste si vlasy umyli šampónem. Kondicionér vlasy „zamkne“ a uhladí. Nejvíce vám budou slušet rozpuštěné vlasy. Je úplně jedno, jestli je vyfoukáte fénem, nebo necháte uschnout přirozeně, ztráty objemu se bát nemusíte. Hlavně si do nich příliš nesahejte rukama, to by je učinilo více krepatými a nepoddajnými. Pokud byste chtěli rozpuštěné vlasy oživit, výborně vypadá, když jednu půlku vlasů necháte vzadu a sepnete tuto část ozdobnou sponkou. Vaší výhodou je, že vlasy nikdy neztrácí objem, proto můžete také vyzkoušet různé drdoly. Namísto klasického culíku vyzkoušejte sepnout pouze horní část vlasů a zbytek nechte rozpuštěný.

Info ikona
Kudrnaté vlasy

Ty nejlepší svatební šaty podle vašeho znamení zvěrokruhu: Který styl se k vám nejvíce hodí?

svetzeny.cz

Vlnité vlasy

K tomu, aby vlnité vlasy vypadaly co nejlépe, je potřeba dopomoci si stylingovými přípravky. Sáhněte po těch, které jsou určené speciálně pro váš typ vlasů, dovedou vaše lokny pěkně vytvarovat. Vždy je nanášejte na vlhké vlasy, které poté lehce vysušte fénem a následně nechte uschnout již přirozeně na vzduchu. Pokud byste chtěli ještě zvýraznit své lokny, pořiďte si kulmu s širokým nástavcem, kterou vytvoříte velké objemné vlny. Nyní v létě můžete vyzkoušet i plážové vlny, stačí si pořídit speciální stylingový sprej, který vám vykouzlí nedbalé vlnky ve vlasech. Někdy se mylně tvrdí, že mikádo si mohou dovolit jen ženy s vlasy rovnými jako hřebíky, ale to není pravda. Pokud vám nebude vadit trochu péče navíc, je mikádo skvělou volbou. Navíc když jej posléze natočíte kulmou, získáte prvorepublikový elegantní look. Rozhodně se nebojte ani krátkých vlasů, zvlněná výrazná patka a kratší sestřih je tou správnou volbou. Pro váš typ vlasů se také skvěle hodí různé zaplétané účesy a copy, vlnky působí romanticky, takový účes vás i omladí.

Info ikona
Vlnité vlasy

Rovné vlasy

U rovných vlasů také záleží na struktuře. Pokud máte husté lesklé zdravé vlasy, můžete si je nechat zastřihnout do jedné délky a budou i tak vypadat báječně. Ovšem pokud máte jemné řídké vlasy, je lepší je nechat lehce sestřihat, váš kadeřník vám v tomto ohledu jistě dobře poradí. Rozhodně však není pravdou, že byste se v případě, že jsou vaše vlasy jemné, museli nechat ostříhat nakrátko. Rovné vlasy mají tu výhodu, že se s nimi snadno pracuje a můžete si tedy s účesy hrát. Skvěle vypadají vlasy vyfoukané přes kulatý kartáč. Tato procedura dodá vlasům úžasný objem a navíc je můžete vytvarovat. Jen chvíli potrvá, než se to naučíte. Lehčí je natočit vlasy na elektrické natáčky. Ty s oblibou používají i modelky Victoria´s Secret před přehlídkou. S jejich pomocí totiž vytvarujete velké přirozeně vypadající vlny za pár minut. Slušet vám bude i hladké mikádo, díky tomu, že se vaše vlasy nevlní, bude údržba snadná. Další možností je jít úplně na krátko a nechat si na hlavě vytvořit šmrncovní „rozcuch“, který se snadno udržuje, stačí jen vetřít trochu stylingového krému.

Info ikona
Rovné vlasy

3 účesy, které jsou trendy a sedí ženám všech věkových kategorií

svetzeny.cz

Jak vypadají slavné krásky bez pomoci fotografa?

svetzeny.cz

Jak na nepřekonatelné prázdniny? Těchto 5 letních aktivit musíte letos určitě zažít!

svetzeny.cz