Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na nepřekonatelné prázdniny? Těchto 5 letních aktivit musíte letos určitě zažít!

Info ikona
léto

Kdo by neměl rád ten pocit, kdy je venku krásně teplo, vy máte před sebou volné dny a ve vzduchu je příslib dobrodružství, které na vás čeká v následujících dnech. Právě v létě v čase dovolených zažije alespoň na chvíli tento pocit většina z nás. Jak ho ale využít na maximum a co rozhodně podniknout, aby se vaše léto stalo doslova nezapomenutelné a plné zážitků?

Jak už to tak bývá, čas utíká rychleji, když se člověk dobře baví. I letní období plné zajímavých a zábavných zážitků proto většinou utíká velmi rychle. Jak ho tedy nepromeškat a vychutnat si toto příjemné období skutečně naplno? Připravili jsme pro vás have to do list s aktivitami, které byste letos v létě rozhodně měla podniknout, protože se díky nim stanou vaše prázdniny pravděpodobně nepřekonatelné. A navíc budete mít skutečně co vyprávět. S následujícími činnostmi se v létě rozhodně nudit nebudete.

Šéfkuchaři radí, jak nepokazit domácí grilování: Těchto 6 základních chyb dělá většina lidí

svetzeny.cz

Grilování

Asi jen málokdo si dovede představit léto bez pořádné grilovací party s rodinou nebo s přáteli. Léto a vůně grilovaného jídla k létu prostě patří. Navíc je to skvělá příležitost si pořádně vychutnat příjemné a dlouhé letní večery v dobré společnosti vašich přátel a chutných pokrmů. Pokud ještě váháte s rozhodnutím, co o nejbližších dnech volna podniknout, rozhodně byste ze svých plánů pořádnou letní grilovačku neměla vynechat.

Vesnický bál

Že jsou podle vás vesnické zábavy dávno z módy? Ba právě naopak. Vtipná tombola plná cen, které byste si sama asi nikdy nekoupila, nízké vstupné a staré pecky, které se neomrzí, baví dodnes spoustu lidí. Navíc, kdy jindy je lepší si někam vyrazit než právě v létě? Uvidíte, že z tak trochu obávané návštěvy pravého hasičského bálu budete mít nakonec mnoho zážitků, a ke všemu si oprášíte i některé taneční kroky.

Houbařská sezóna je tu! Pokud chcete úspěšně a bezpečně houbařit, držte se těchto rad!

svetzeny.cz

Hurá do lesa

Nepatříte zrovna mezi vášnivé houbařky? Nevadí. Ať už se do lesa vydáte na houby či na borůvky nebo „jen“ na procházku, nemůžete prohloupit. Les vás zejména v létě dobije pozitivní energií a pomůže vám alespoň na chvíli zapomenout na starosti. Oblíbené je také objímání stromů, při kterém mnozí lidé čerpají sílu a dobrou náladu. A pokud si navíc jako bonus domů z lesa donesete hrnek zdravých a chutných borůvek nebo košík voňavých hříbků… co více si pro psychickou i fyzickou pohodu přát, že?

Koncert

Už jste dlouho nebyla na pořádném koncertu, při kterém byste si mohla bez obav nahlas zazpívat text své oblíbené písně a tančit bez zábran, aniž byste byla za mimoně? Napravte to. Kdy jindy si dopřát návštěvu koncertu své oblíbené kapely než během léta venku pod hvězdami? Romantická atmosféra jistě potěší i vaši druhou polovičku, kterou rozhodně neváhejte vzít s sebou. Je to totiž zároveň ideální příležitost, abyste partnera vytáhla na rande a oživila tak váš vztah. A kdo ví. Možná, že se vám večer venku trochu protáhne, a vy tak strávíte dlouhou romantickou noc během vlahého letního večera jako v dobách, kdy jste spolu začínali.

Každodenní procházky vám změní život. Kolik kroků denně ujít, abyste měli dobrou náladu, zdraví a ještě zhubli?

svetzeny.cz

Dobrodružný čundr

Jste odvážná a jste příznivcem nových prožitků a dobrodružství? Zažít ho můžete nejen za hranicemi, ale samozřejmě také v naší zemi. Domluvte se s přáteli a vydejte se na pravý čundr. Stanovte si však předem pravidla v souladu s přírodou, abyste si její krásu mohli vychutnat skutečně naplno. Neváhejte si sbalit spacák, karimatku a krosnu s nejnutnějším vybavením a vyražte na čundr vstříc dobrodružství. Pokud adrenalin chcete ještě zdvojnásobit, nechte doma stan a spěte pod širákem. Vydejte se do vámi neprozkoumaných končin. Ale pozor. Telefon a další chytré pomocníky nechte doma. Místo toho si raději nezapomeňte přibalit klasický kompas a mapu. Teprve potom může začít to pravé letní dobrodružství.