Přejít k hlavnímu obsahu

Co se nosí: Módní trend francouzských bot se letos na jaře vrací a neměl by vám chybět v šatníku

Pohodlné, elegantní a všestranné: tento trend francouzských bot se vrací a my už se s ním nechceme nikdy loučit. Inspirujte se.

Někdy sníme o tom, jak bychom poskakovali v ulicích Paříže jako Emily ve známé seriálu. Dívka oblečená v pařížském stylu v tylových šatech Dior, baretu a s bagetou – i když to může znít jako klišé. Pokud máte chuť na nějaký francouzský šmrnc, nemusíte nejprve jet do města lásky - ke splnění snů naší francouzské dívky stačí trend francouzských bot: baleríny.

Francouzský trend obuvi se vrací

Při pohledu na baleríny máme pocit, jako bychom se vrátili do roku 2011, protože všude, kam se podíváme, vidíme ploché, romantické balerínky. Když Karl Lagerfeld v roce 1984 představil baleríny na přehlídce, měly ještě ostrou špičku a rychle se staly ztělesněním elegantního francouzského šiku. V posledních letech však letní boty mizely z dohledu. Letos se vracejí stejně moderní jako vždy a vám jednoduše nesmí chybět ve skříni!

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Zapomeňte na béžovou barvu u trenčkotu. Trendem jara 2022 je ta nejtmavší barva vůbec

Trenčkot? Ano. Béžová barva? Už ne. Na jaře 2022 zůstává v módě nadčasový trenčkot, ovšem barvu budete muset vyměnit.
svetzeny.cz
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Baleríny jsou lepšímm společníkem než podpatky

Všestranné, elegantní a pohodlné – to je důvod, proč balerínky v teplých měsících milujeme. Dají se kombinovat se všemi typy džín, perfektně se hodí k midi nebo maxi šatům a také ladí se sukněmi a šortkami. Letos jsou obzvláště oblíbené modely s přezkami, černými doplňky nebo mašlemi. Po nazutí okamžitě cítíme pohodlí a hlavně uzlo francouzských trendových bot! Jakmile jednou baleríny nazujete, o podpatcích už nebudete chtít slyšet.

Zdroj: Instyle, Vogue UK, Vogue US