Přejít k hlavnímu obsahu

Vánoční trendy 2022: Prohlédněte si úchvatné vánoční stromečky. Letos jsou v módě klasické barvy, bílá i jedna netradiční

Vánoce patří k nejočekávanějším svátkům roku, mnoho lidí si proto dává s přípravami na ně mimořádně záležet. A stejně jako ve světě módy i ve vánoční výzdobě se každoročně mění trendy. Přečtěte si, jaké barvy budou letos na stromečcích hitem, a inspirujte se v naší galerii.

Mohlo by se vám líbit

Galerie: Hitem letošních Vánoc jsou neutrální odstíny a jednoduchá elegance. Inspirujte se nejkrásnějšími adventními věnci

Blíží se období adventu a první adventní neděle vás čeká již 27. listopadu! K tomuto období se váže tradice postupného zapalování svíček na adventním věnci, kdy na Štědrý den by měly hořet všechny čtyři. Inspirujte se nádhernými adventními věnci v naší galerii a pusťte se do tvoření s celou rodinou!
svetzeny.cz

Klasické téma

Prvním trendem pro letošní Vánoce je klasické téma, které je evergreen a nikdy neomrzí. Ke klasickým vánočním barvám patří zářivě červená, zlatá a jedlově zelená. Vánoční stromek ozdobený ozdobami v těchto barvách pak skvěle doplní teple bílá či žlutá světýlka. Příliš velkou chybu však neuděláte ani s barevnými s malými žárovkami.

Bílé téma

Úplně bílý stromek není ve světě vánočních trendů žádnou novinkou a letos se opět zařadil mezi trendy letošních Vánoc. Pokud nevlastníte bílý plastový stromek, můžete si pomocí umělého sněhu ve spreji vybělit i živý stromek. Skvěle však bude vypadat, i když mu ponecháte jeho zelenou barvu a pouze jej doplníte bílými ozdobami, které se dají skvěle kombinovat se stříbrnými a zlatými odstíny.  Pokud máte doopravdy celý stromek v bílých odstínech, s výběrem světýlek si nemusíte příliš lámat hlavu. Budou se k němu hodit všechna.

Info ikona
Stromek

Elegantní téma

Posledním trendem letošních Vánoc je elegantní téma, které s sebou přináší zcela jedinečné barvy vánočních ozdob: černé, šedé a hnědé v kombinaci s klasickou zlatou. Tato kombinace působí elegantním a zároveň luxusním dojmem. Pokud se vám zdá, že černé ozdoby budou na stromečku působit ponurým dojmem, zkuste jich dát na stromek méně než zlatých. Můžete je také pověsit na klasicky nazdobený stromek v malém množství jako zajímavý detail. Při výběru světýlek se řiďte především metalickými odstíny ve vašem tématu. Pokud jste zvolili k černé či šedé zlatou barvu, použijte teple bílá či žlutá. Pokud jste zvolili stříbrnou barvu, použijte studeně bílá nebo modrá světýlka.

Vánoční trendy 2022
Zdroj článku