Přejít k hlavnímu obsahu

Prošívané kabáty určují směr zimní módy–naučte se je nosit elegantně s pletenými šaty nebo s kůží

Info ikona
móda

Prošívané a péřové kabáty mají velký benefit – už od pohledu hřejí, a co teprve, když si je skutečně obléknete. V zimě 2021 dostávají velký prostor a patří mezi nejvýraznější trendy. Kromě klasického rovného střihu letos přibyl také prototyp tenčího kabátu ve volnějším střihu, který se nosí přepásaný, takže vám vykreslí krásnou ženskou áčkovou siluetu.

Prošívané kabáty bychom ještě před pár lety zařadili do čistě sportovního stylu. Módní trendy ale umí překvapit, a tak se v letošní zimě stávají právě prošívané kabáty jedním z hlavních městských trendů. Nespornou výhodou prošívaných kabátů je jejich hřejivost, která je rozhodně vyšší než u tenkých bavlněných kabátů a současně lépe odolají dešti nebo sněhu a neprofouknou. Nejpohodlnější a nejhřejivější nošení si však užijete u prošívaného kabátu, který je plněný pravým peřím. 

Kombinujte délky

Jednou z cest, jak se při nošení prošívaného kabátu ve městě nikdy nesplést, je myslet na to, abyste kombinovali více délek. Sukně či šaty, které pod kabát oblékáte, by měly být minimálně stejně dlouhé jako sám kabát, ideálně delší. Díky tomu budete vždy vypadat trendy a elegantně.  

3 tipy, jak na prošívaný kabát elegantně

  •  S biker boots a vysokými ponožkami

„Prošívaný kabát je skvělým parťákem s biker boots, trochu drsnější outfit, který je ideální na podzimní počasí,“ říká stylista Daniel Juříček. 

  • Kožené kalhoty

„Vyzkoušejte, jak vám bude slušet aktuální trend kožených kalhot s prošívaným kabátem. Doporučuji letos ladit oba kousky monochromaticky – výsledný outfit vypadá pak nadčasově a uceleně.“

  • Svetrové šaty

„Svetrové šaty jsou skvělé na kombinování s delším prošívaným kabátem a nejlépe s kozačkami nad kolena. V této kombinaci vás zima nedostane.“

Gwyneth Paltrow odhaluje, že málem zemřela při narození dcery Apple Martin

svetzeny.cz

Období Štíra bude výrazně emotivní. Býky čeká oduševnělá debata, Raci zažijí pravé štěstí

svetzeny.cz