Přejít k hlavnímu obsahu

Vánoce 2023: Galerie nejkrásnějších vánočních dekorací, které si zamilujete

Info ikona
Vánoční dekorace

Vánoční období s sebou přináší nejen radostné chvíle s rodinou, ale také radost z vánoční výzdoby. Letos očekávejte inovativní prvky spojující krásu tradičních motivů s moderním designem, které přinesou do vašeho domova nový rozměr vánočního kouzla. Letošní trendy se ponesou v klasických vánočních barvách, ale můžete sáhnout i po populární modré.

Letošní vánoční dekorace jsou spojeny s přírodou

V letošním roce můžete opět využít přírodní materiály, které jsou velmi vkusné a vykouzlí tu pravou sváteční atmosféru. Například sušené pomeranče obohatí vaši dekoraci o přírodní prvky, ale také do domova přinesou svěží vůni citrusů. Umístěte je na vánoční stromek, vytvořte z nich věnec nebo je použijte jako součást stolní dekorace. Ke zdobení nezapomeňte využít i jutovou stuhu. Tento jednoduchý a přesto působivý materiál můžete využít i k balení dárků, zdobení stromečku nebo vánočního věnce. Dřevěné dekorace a větve jsou dalším prvkem, kterým dominuje příroda. Vyzdobte svůj domov dřevěnými dekoracemi, svícny a do vázy umístěte větve ze smrku. Tyto dekorace přinášejí do vašeho domova nejen vánoční atmosféru, ale i pocit spojení s přírodou.

Skleněné dekorace rozzáří váš domov

Světelné dekorace s nádechem vintage dodají vánočnímu interiéru nostalgický nádech. Použijte řetězy s malými žárovkami, skleněnými ozdobami nebo svíčky s vintage designem pro vytvoření teplé a útulné atmosféry. Tento trend vytváří jedinečný vizuální zážitek, který vás pohladí po duši. Nezapomeňte umístit na viditelné místo skleněnou sněhovou kouli, která přinese do vašeho domova to pravé kouzlo Vánoc. Skleněné ozdoby a dekorace jsou dostupné v různých tvarech a barevných variacích, což umožňuje každému vytvořit si originální a jedinečný design.

Hledáte originální dárky pro zahrádkáře? Překvapte je třeba skleníkem!

svetzeny.cz

Nemusíte zůstat jen u červené a zelené barvy

Kromě tradičních červených a zelených odstínů, které i nadále zůstávají trendy, se letos stále více prosazuje modrá jako módní barva pro vánoční dekorace. Modrá přináší do vašeho domova klid a eleganci, a když je kombinována s metalickými barvami, jako je třeba zlatá či stříbrná, vytváří ten pravý sváteční dojem. Pokud se však pro modrou rozhodnete, nekombinujte ji s tradičními barvami – červenou a zelenou.

Tipy na nejkrásnější adventní trhy letošního roku. Vánoční atmosféru si užijete v Čechách i kousek za hranicemi

svetzeny.cz

Zdroj článku