Přejít k hlavnímu obsahu

Vánoce 2023: Galerie nejkrásnějších vánočních stromků, které vás učarují

Info ikona
Vánoční stromek

Vánoční období je čas lásky a pohody, kdy se naše domovy proměňují do prostor jako z pohádky plných třpytu a světla. Jedním z hlavních symbolů vánoční výzdoby je bezesporu vánoční stromek. Pro letošní rok přinášíme v naší galerii inspiraci s nejkrásnějšími vánočními stromky, které rozzáří vaše domovy a přinesou do nich kouzlo sváteční atmosféry.

Letos jsou trendy tradiční vánoční barvy

Trendy letošního vánočního období spočívají v kombinaci klasických barev, jako jsou červená, zelená a zlatá. Tyto tradiční odstíny dodají vánočnímu stromku tu správnou vánoční atmosféru. Kromě toho se stále více těší oblibě bílé stromky nebo stromky s imitací sněhu, které přinášejí do prostoru dojem kouzelné zimní krajiny. Popularitě se také stále těší ostatní metalické barvy, které dodávají vánočnímu stromku luxusní vzhled.

Nebojte se při zdobení stromku experimentovat

Bez ohledu na aktuální trendy si vyberte takovou barevnou kombinaci, která bude lahodit vašemu oku nejvíce. Kombinace různých druhů ozdob, tvarů a velikostí vytvoří veselý, hravý a živý dojem. Vytvořte si originální vánoční stromek, na který budete ještě roky poté vzpomínat prostřednictvím vánočních fotografií. Nezapomeňte ani na tradiční osvětlení. LED světla jsou stále populárnější volbou pro svou energetickou úspornost a dlouhou životnost. Raději vynechejte „živý oheň“ v podobě svíček, které vánoční stromky zdobily dříve. Tento způsob osvětlení není bezpečný a o svátcích byste se neměli zbytečně stresovat.

Galerie: Nejkrásnější adventní věnce na stůl a na dveře. Vyrobíte si je za pár korun i doma

svetzeny.cz

Ozdobit můžete i pomocí přírody

Pokud toužíte po ještě autentičtější vánoční atmosféře, můžete svůj stromek ozdobit i pomocí prvků z přírody. Tato tradiční metoda přináší do vašeho domova rustikální kouzlo a příjemnou vůni lesa. Při zdobení můžete využít šišky z lesa, plátky sušeného pomeranče či citronu, jablíčka, ořechy nebo i vámi upečené perníčky. Přírodní ozdoby připevněte pomocí barevné stužky nebo přírodního provázku. Velmi dobře vypadají také sněhové pusinky, které se často k výzdobě stromků používají a mohou být různě zbarvené.

Vánoce 2023: Galerie nejkrásnějších vánočních dekorací, které si zamilujete

svetzeny.cz

Nejkrásnější vánoční stromečky
Zdroj článku