Přejít k hlavnímu obsahu

Krásná a důstojná dušičková výzdoba na hrob: Každá květina i soška má svůj význam

Info ikona
Hrob

Návštěva hrobu blízkého člověka na hřbitově je citlivou událostí, při které si člověk zavzpomíná na osoby, které již opustily tento svět. Výzdoba hrobu je způsobem, jak vyjádřit lásku, úctu a tichou vzpomínku na zesnulého. Prohlédněte si v naší galerii tipy na hřbitovní výzdobu, která pomůže vašim návštěvám hrobu dodat osobní dotek a jistou krásu.

Každá květina položená na hrob má svůj vlastní význam

Květiny jsou tradičním prvkem hřbitovní výzdoby a mají sílu vyjádřit nejen krásu, ale i naději na nový začátek. Vyberte květiny, které se zesnulému líbily, nebo najděte třeba takové, které mají zvláštní význam. Také zkuste vybírat takové, které vydrží na hrobě co nejdéle. Mezi ně patří například vřes či sukulenty. Na výzdobu se však hodí i květiny suché, které můžete použít i k ozdobě smutečních věnců, nebo květiny řezané. Červené růže mohou vyjádřit hlubokou lásku a oddanost, zatímco bílé růže symbolizují čistotu a nevinnost. Lilie jsou zase symbolem čistoty a znovuzrození. Jsou považovány za květiny, které nesou naději a klid. Chryzantémy jsou tradiční hřbitovní výzdobou, jelikož vydrží velmi dlouho kvést. Bílé chryzantémy značí smutek a respekt. Pomněnka je symbolem silné vzpomínky. Je to malá květina, která vyjadřuje touhu nezapomenout na zesnulého. Orchideje jsou krásné a elegantní květiny, které vyjadřují respekt a uznání. Fialové a modré květiny vyjadřují klid a vzpomínku na zesnulého.

Nejkrásnější podzimní věnce, které se hodí na dveře i na stůl

svetzeny.cz

Svíčky jsou symbolem světla a naděje, sošky zase symbolizují ochranu

Zapálení svíček na hrobu vytváří atmosféru klidu a respektu. Můžete zvolit bílé svíčky, které symbolizují čistotu a nevinnost, nebo například svíčky v oblíbené barvě zesnulého nebo v barvě květin. Pokud chcete trvalejší řešení, můžete na hrob pořídit LED svíčku, která je určena do venkovního prostředí. Někteří lidé na hrob umísťují sošky, většinou někoho svatého nebo anděla, kteří mají zesnulého chránit na cestě k věčnému životu. Můžete také vyrobit svou vlastní dekoraci, která bude více osobní. Vytvořte si malé keramické sošky doma, zkuste ozdobně namalovat kameny nebo vyrobte věnce či svícny. Tím můžete vytvořit unikátní výzdobu, která nese osobní význam. K výrobě věnců či svícnů používejte přírodní materiály, které odolají i horšímu počasí.

Zdroj článku