Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Nejkrásnější podzimní věnce, které se hodí na dveře i na stůl a stojí pár korun

Podzim je obdobím, kdy příroda nabízí neuvěřitelnou paletu barev a inspiruje k tvoření krásných dekoračních prvků. Jednou z nejoblíbenějších podzimních dekorací jsou podzimní věnce. Tyto věnce nejenže dodají vašemu domovu útulný podzimní vzhled, ale také jsou skvělým způsobem, jak přivítat tuto krásnou sezónu. A co je nejlepší, můžete si je vyrobit sami a ušetřit tak pár korun.

Na výrobu podzimního věnce můžete použít přírodní materiály

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak vytvořit podzimní věnec, je nasbírat barevné listy, polní květiny, kaštany, žaludy, šišky, bukvice či větvičky ze své zahrady nebo okolí. Poté si vyberte nejbarevnější a nejzajímavější kousky a připevněte je na kruh z větví, popř. polystyrenu. Můžete použít tavnou pistoli nebo provázek. Hotový věnec můžete dozdobit přírodní mašlí, stébly obilí či různými plody. Věnec z přírodních materiálů vás nemusí stát ani korunu, přesto bude krásnou podzimní dekorací pro váš domov. Materiál na výrobu podzimního věnce ale nemusí být nutně jen přírodní. Podzimní věnec můžete vytvořit i s pomocí korálků, provázků nebo jutového materiálu. Z korálků můžete vytvářet krásné vzory, červené korálky mohou nahradit hloh či jeřabiny při zdobení věnce.

Galerie: Inspirujte se nádhernou podzimní výzdobou pro váš domov

Podzim je obdobím, kdy se stromy oblékají do svých nejkrásnějších šatů z různých teplých odstínů. Je to doba, kdy se začínáme připravovat na chladnější měsíce venku a zároveň můžeme vytvořit útulnou a inspirující atmosféru uvnitř domova. Podzimní výzdoba je skvělým způsobem, jak přivítat tuto sezónu a přinést kouzlo podzimu i do našich domovů.
svetzeny.cz

Podzimní věnec se dá vyrobit z různých plodů

Podzim je také dobou sklizně jablek, které lze také použít jako dekoraci – ideálně vysušená kolečka, aby se jablko nekazilo. Pokud máte k dispozici malé dýně, můžete je využít k vytvoření velmi originálního věnce. Věnec z jeřabin zas bude symbolizovat podzimní úrodu a pohodu. Šípky jsou dalším skvělým přírodním prvkem, který můžete použít při výrobě podzimního věnce. Tyto plody růžových keřů jsou nejen nádherně zbarvené, ale také mají své místo v tradičním podzimním dekoru. Věnec se šípky má jemnou a romantickou atmosféru a bude perfektním doplňkem pro váš podzimní dekor. Navíc šípky mají symbolický význam a jsou spojeny s láskou a krásou, což dělá tento věnec ještě zvláštnějším. Pro větší efekt můžete šípky kombinovat s jinými podzimními prvky, jako jsou suché listy, malé dýně nebo jeřabiny. Věnec s lampionků physalis může být vtipnou dekorací na stůl, kterou poté můžete i sníst. Jen dejte pozor, aby se plody nezkazily.

Inspirujte se podzimními věnci

Hit podzimu a babího léta 2023: V těchto trendy botách pohodlně a stylově prochodíte celou sezonu

Chladné podzimní dny se neúprosně blíží, a tak je nejvyšší čas vyměnit žabky, pantofle a sandálky za bytelnější obuv, která vás dokonale zahřeje a navíc bude vypadat stylově. Jaké boty letos ovládnou podzimní trendy?
svetzeny.cz
Zdroj článku