Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Překrásná velikonoční vejce vytvořená pomocí přírody. Vyzkoušejte nejkrásnější velikonoční dekorace

Zima je skoro pryč a za měsíc už jsou tady Velikonoce. Už teď se můžete inspirovat nádhernými velikonočními vajíčky v naší galerii, která jsou obarvená jen pomocí přírodních surovin, které naleznete i u sebe doma či na zahradě. Přečtěte si, jak při takovém barvení postupovat a podívejte se, jaké barvy dokáže příroda na vejcích vykouzlit.

Mohlo by se vám líbit

Největší trend jara 2023: Kozačky nad kolena nesmí ve vašem šatníku chybět. Uberou vám kila a prodlouží nohy

Obvykle jsme rádi, když s prvními teplými jarními dny můžeme kozačky a kotníkové boty vykázat do nejzazšího koutu botníku nebo rovnou do krabice na půdě. Ale na jaře 2023 je všechno jinak - kozačky budou přesluhovat - doslova. Protože extra vysoké boty jsou trendy botou jara. Celebrity, módní fanoušci a influenceři milují kozačky nad kolena!
svetzeny.cz

Důkladně vejce očistěte

Pro dosažení toho nejlepšího výsledku použijte pro přírodní barvení vejce s bílou skořápkou, na kterých budou přírodní barvy lépe vidět. Nejprve si důkladně umyjte ruce a poté na tvrdo uvařená či vyfouklá vejce umyjte houbičkou a saponátem na nádobí.

Připravte si lázeň

Pokud chcete dosáhnout opravdu intenzivních barev, musíte si připravit silný barvící odvar. Vejce by se v připraveném odvaru měla vařit alespoň deset minut a poté zde nechat vychladnout. Ideální je ovšem nechat vejce v lázni přes noc. Pro každou barvu budete potřebovat stejný základ, který tvoří půl litru vody, lžíce octa, půl lžička soli a barvící materiál, který si vyberete ze seznamu níže. Všechny suroviny poté svaříte, dokud barvící materiál nepustí co nejvíce barvy. Obvykle stačí tyto suroviny vařit asi 15 minut.

  • červená – dvě nakrájené červené řepy
  • červenohnědá – slupky ze dvou červených cibulí
  • hnědá – půl šálku sypané kávy nebo dvě lžíce sypaného černého čaje
  • modrá – čtvrt hlávky červeného zelí nebo dvě hrsti borůvek
  • žlutá – slupky ze dvou žlutých cibulí nebo dvě lžičky kurkumy
  • světle zelená – pět lžic kmínu nebo dvě hrsti sušeného lipového květu
  • zelená – dvě hrsti kopřiv nebo pažitky nebo půlka špenátového protlaku
Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Vytoužené jaro se blíží. Jak dobře znáte jarní pranostiky, zvyky a svátky? Otestujte se

Právě teď je tu tak toužebně očekávaný čas, kdy se konečně zazelená tráva, odložíme zimní bundy a nadechneme se svěžího jarního vzduchu. K jaru, jež mnoho lidí považuje za nejkrásnější období roku, se váže celá řada pranostik a tradic. Jak dobře je znáte? Připomeňte i je s námi prostřednictvím našeho kvízu.
svetzeny.cz

Nádherné přírodní vzory

Vytvořte na vejcích při barvení nádherné přírodní vzory. Všeho dosáhnete jen pomocí lístků či květin, které si venku nasbíráte, a silonových punčoch, které si rozstřiháte na menší kousky. K vejci před barvením přiložíte vybranou rostlinu, vložíte ho do kousku punčochy a poté pořádně zauzlujete. Takto připravená vejce poté vložíte do barvící lázně. Po vyndání a osušení obarvených vajec jim můžete dodat lesk pomocí tuku.

Velikonoční vejce
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška