Přejít k hlavnímu obsahu

Jíte vejce každý den? Zjistěte, co dělá s vaším tělem

Ať už je to nadýchaná omeleta, zeleninový salát s vejcem na tvrdo nebo míchaná vajíčka k snídani, řada odborníků se neshoduje, zda je častým příjem vajec zdravý či nikoli. Vejce jsou plné bílkovin a my vám prozradíme, zda je tělu prospěšné, jíst je každý den.

Podle zprávy amerického ministerstva zemědělství z roku 2019 Američané jedí více vajec než kdy jindy: zhruba 279 vajec na osobu po dobu jednoho roku. To v průměru celostátně dělá 95 milionů tuctů vajec. Vejce se zčásti stala základem, protože si na nich mohou pochutnat jedlíci masa, vegetariáni, bezlepkové dietáři a dokonce i paleo a keto jedlíci. Jsou také mimořádně univerzální: Můžete je uvařit na tvrdo , posnídat vejce naměkko , udělat omeletu se solí a pepřem, nebo je přidat do sýrové pomazánky . Možnosti jsou skutečně nekonečné.

Vejce jsou plná základních živin – ale mají také vysoký obsah cholesterolu. Pokud se tedy jedná o jedna jídlo, které jíte denně, odborníci chtějí, abyste věděli o možných účincích, co se stane s vaším tělem, když jíte vejce každý den.

1. Trvalá energie

Vejce k snídani rovná se energie na celé dopoledne. Ideální jsou i před ranním cvičením, nebo pokud víte, že se celé dopoledne nestihnete najíst. Díky svému složení živin mohou být vejce skvělým zdrojem energie s pomalým uvolňováním.

2. Podpoříte imunitní systém

Podle odborníků hrají vejce roli při podpoře imunitního systému. Nemusíte snídat každý den misku ovoce, které je plné vitaminů, ale i sacharidů. Vejce jako potravina patří do žebříčku vyvážené stravy. Vejce mají pozoruhodnou koncentraci vitaminu A, D a E, které jsou všechny efektivní pro funkci imunitního systému.

Sladcí ochránci zdraví: Co jste určitě nevěděla o banánech a proč si je dopřávat každý den

Jestliže patříte mezi ženy, které do svého jídelníčku pravidelně zařazují oblíbené banány, určitě vás následující informace potěší. Kromě příjemně sladké chuti a vůně nám totiž banány nabízí mnohem více. Jaké jsou jejich hlavní benefity pro zdraví a proč si je dopřávat každý den?
svetzeny.cz

3. Mozek zůstane ve špičkové kondici

Některé z živin obsažených ve vejcích hrají důležitou roli při udržování vašeho mozku ve výborné kondici. Vejce mají vysoký obsah cholinu, což je látka, která podporuje krátkodobou i dlouhodobou paměť. Mimochodem, vejce obsahují neuvěřitelných 46% doporučené denní dávky vitaminu B12.

4. Vejce pomůžou snížit zánět

Věděli jste, že tyto omega-3 mastné kyseliny mohou nejen snížit riziko srdečních onemocnění , ale také snížit zánět v těle? Odborník na zdravou výživu však říká, že je důležité si uvědomit, že zatímco vejce obsahují protizánětlivé omega-3 mastné kyseliny , některé odrůdy mají také vysoký obsah prozánětlivých omega-6 mastných kyselin. Zjistit, zda má vejce ideální poměr těchto dvou mastných kyselin, je lepší kupovat vejce, která jsou od slepic, jež jsou ve volném výběhu a správně krmeny.

5. Vaše pokožka i vlasy vám poděkují

Vejce jsou slušným zdrojem bílkovin i biotinu – obě látky podporují růst vlasů – takže lze s jistotou říci, že jejich každodenní konzumace vám může pomoci dosáhnout delší a zdravější hřívy.

Co o vás prozradí datum vašeho narození? Budete překvapení, jak to sedí

Znamení zvěrokruhu, typologie obličeje, ale i čáry na naší ruce. Můžete najít desítky znaků, ale napadlo vás, co o vás vypovídá den vašeho narození?
svetzeny.cz