Přejít k hlavnímu obsahu

Vysušené a bolestivě popraskané ruce od dezinfekce? Pokožka rukou trpí, zachraňte ji

Info ikona
dezinfekce na ruce

Pokožka našich rukou dostává zabrat. V zimě dokonce ještě víc než po zbytek roku. A letos si k tomu přičtěme ještě množství dezinfekce, kterou používáme. Není tedy divu, že máme ruce vysušené a někdo dokonce bolestivě popraskané.

Krok 1.: Vyberte si správnou dezinfekční kosmetiku

Snažte se najít takovou dezinfekci na ruce, která bude účinná i šetrná. Protože tento typ kosmetiky v roce 2020 zažil opravdový boom, přidala ho do své nabídky řada značek. Některé z nich dokonce vyvinuly složení bez alkoholu, parfemace a parabenů, tedy bez složek, které jsou obvyklými viníky vysušení a podráždění pokožky.

Stejně tak mýdlo, které doma používáte, by mělo být jemné. V obchodě vyberte takové, které hydratuje. Eliminujete tak dehydratační účinek, který má na kůži voda. 

Krok 2.: Hydratujte

Nejlepší obranou je útok, říká se, a v tomto případě to rozhodně platí. Do kabelky si dejte hydratační krém, který použijte jako prevenci vysušení ideálně po každém dezinfikování. Doma ho zase mějte po ruce v balení s pumpičkou a několikrát denně ho použijte. 

Krok 3.: Vsaďte i na další kosmetiku

Ať už u kosmetičky, nebo doma, na odstraňování odumřelých buněk z pleti obličeje nezapomínáme, hůř jsou na tom ale naše ruce, které si to ovšem také zaslouží. V drogérii dokonce koupíte peeling, který je přímo na jejich pokožku určený. A po něm se ještě rozmazlete hloubkovou regenerací pomocí zábalu, který je dobré opakovat jednou týdně. K němu potřebujete vyživující krém a bavlněné rukavice. Před spaním ruce namažete a navléknete si na ně rukavice. Pro partnera to bude zřejmě poměrně legrační, nicméně ráno vás potěší jemná pokožka.

Krok 4.: Noste rukavice

Na zimní měsíce si pořiďte kvalitní rukavice, které udrží vaše ruce v teple, protože zima a zvláště mráz jim velice škodí. Navíc vám budou hezkým módním doplňkem.

Ale rukavice noste také doma, a to při úklidu. Namáčení rukou do vody s čisticími prostředky kůži škodí. Řeč je třeba i obyčejném jaru, proto byste své ruce měli chránit také při ručním mytí nádobí. Nemluvě o produktech na úklid koupelny, podlahy, oken, kuchyně apod.

Krok 5.: Pečujte o nehty

Abyste předešli třepení a lámání nehtů, hýčkejte je. Krém na ruce se o ně částečně postará, ale měli byste se jim věnovat ještě více. Pořiďte si olejíček, který je ve stejném balení jako lak na nehty. Štětečkem nanesete malé množství přímo na nehty a kůžičku okolo nich. Olejíček se vstřebá, vyživí a ještě vás potěší příjemnou vůní.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.