Přejít k hlavnímu obsahu

Velikonoce 2023: Na barvení vajec vám letos postačí pouze rýže a barvivo. Postup je jednoduchý a výsledek dokonalý

Velikonoce už jsou za dveřmi a kromě krásných jarních dekorací je samozřejmostí také zdobení vajíček. Nemusíte přitom trávit hodiny složitým procesem zdobení, tentokrát vám postačí pouze rýže a barvivo, abyste vykouzlili dokonalou velikonoční atmosféru.

Co budete potřebovat?

Tento návod je až směšně jednoduchý a výsledek je jednoduše dokonalý. Potřebujete jenom sáček, rýži a barvivo. Vše v sáčku smícháte dohromady a poté opatrně vložíte vyfouknuté nebo uvařené vejce dovnitř. A je to! To je opravdu to jediné, co musíte udělat. Na videu můžete vidět, jak dokonalý výsledek vás čeká!

Mohlo by se vám líbit

Velikonoce 2023: Inspirujte se originální jarní výzdobou, kterou zvládne každý

Svátky jara jsou skvělou příležitostí, jak si vyzdobit dům či byt. Po dlouhé zimě pustíme domů svěží energii, barvy a radost. Připravili jsme pro vás galerii nápadů, které by vás mohly inspirovat.
svetzeny.cz

Existuje mnoho dalších způsobů, jak zdobit velikonoční vajíčka. Zde je několik nápadů:

  1. Barvení vajíček: Nejjednodušší a tradiční způsob zdobení vajíček je barvení. Vajíčka můžete namočit do barev, nebo na ně můžete namalovat různé vzory pomocí fixů nebo malířských štětců.

    Jak na to? Do nádobky s teplou vodou cca 70 °C a octem nasypeme nebo nalijeme barvu a zamícháme. Množství octa upravíme podle množství barvy a vody. Do barvy ponoříme vejce a necháme je tam ponořená podle typu barev 0,5 – 1 minutu (tekuté) nebo 3 – 5 minut (práškové). Obarvená vejce vyjmeme a necháme oschnout.
     

  2. Voskování: Další tradiční metoda zdobení vajíček je voskování. Na vajíčko se nanese vosk, a poté se barví. Po usušení se vosk odstraní a vajíčko má barevný vzor.

  3. Ozdobení papírem: Vajíčka můžete také ozdobit kousky papíru. Stačí na ně nalepit malé kousky barevného papíru a vytvořit tak různé vzory.

  4. Ozdobení stuhou: Vajíčka můžete také obalit různými druhy stuh. Stačí stuhu kolem vajíčka omotat a udělat malou mašličku.

  5. Kreslení: Pokud máte trochu uměleckého talentu, můžete vajíčka i přímo nakreslit. Můžete použít různé barvy, fixy nebo malířské štětce.

Pamatujte si, že při zdobení vajíček je používání neškodných a nejedovatých materiálů velmi důležité, pokud plánujete vajíčka jíst.

Pochlubte se vaší velikonoční výzdobou a pošlete nám fotografie na našem Instagramu nebo Facebooku. Těšíme se!

Zdroj článku