Přejít k hlavnímu obsahu

Velikonoce 2023: Inspirujte se originální jarní výzdobou, kterou zvládne každý

Svátky jara jsou skvělou příležitostí, jak si vyzdobit dům či byt. Po dlouhé zimě pustíme domů svěží energii, barvy a radost. Připravili jsme pro vás galerii nápadů, které by vás mohly inspirovat.

Svátky jara jsou příležitostí, jak vyzdobit nejen interiér našeho obydlí, ale terasu či balkon. Ať už se budete držet tradičních dekorací, nebo popustíte uzdu fantazii a vymyslíte něco originálního, důležité je, abyste měli dobrý pocit. Pamatujte, že velikonoční dekorace by měly být veselé a barevné. Můžete použít různé kombinace barev, ale chybět by určitě neměla žlutá, zelená, modrá či růžová. Pak budou vaše dekorace vypadat svěže a jarně

Které dekorace se v našich domovech objevují nejčastěji?

Velikonoční věnec

Velikonoční věnec je klasickou dekorací pro tento svátek. Je také ideálním kouskem, který si můžete vyrobit sami. Použít můžete větve z kvetoucích stromů, vrbové či březové proutí nebo umělé rostliny. Dekorujte ho velikonočními barevnými vajíčky nebo skořápkami, ale hodí se i květiny či barevné mašličky. 

Velikonoční svíčky

Svíčky jsou další tradiční dekorací pro Velikonoce. Vytvořte si vlastní svíčky pomocí vosku a barev nebo si kupte hotové svíčky s velikonočním motivem. Svíčky můžete umístit na stole nebo na parapet.

Mohlo by se vám líbit

Velikonoce 2023: Na kdy vycházejí oblíbené svátky, jaké jsou tradice, ale i otevírací doba obchodů

Velikonoce se blíží a je dobré vědět, kdy nás čeká milované volno, a jak mají otevřeno obchody. Připravte se na Velikonoce dopředu a poté už si jen užívejte vytoužený odpočinek a krásný čas s rodinou.
svetzeny.cz

Proutěné košíčky

Malé košíčky můžete vytvořit z košíkového proutí nebo papíru a umístit do nich vajíčka nebo sladkosti či velikonoční figurky zajíčků a kuřátek. Můžete použít jako součást dekorace na stole nebo třeba na okenním parapetu.

Květinová aranžmá

Vytvořte květinovou aranžmá s jarními květinami jako jsou narcisy, tulipány nebo hyacinty. Můžete je umístit do vázy nebo do proutěného košíčku. Hezky se vyjímají obložené mechem a doplněné třeba sladkostmi nebo velikonočními figurkami či kraslicemi. 

Kraslice

Malovaná vajíčka k Velikonocům neodmyslitelně patří. Pro dekorace si můžete pořídit buď umělá vajíčka různých velikostí nebo si kraslice vyrobte z vyfouklých skořápek. Budou se hezky vyjímat zavěšené třeba na březových či vrbových větvičkách ve váze nebo je využijte pro vyzdobení velikonoční tabule a podobně.    

Osení

Zapomenout nesmíme ani na osení, které je symbolem jara a probouzející se přírody. Můžete je vysít do ozdobného květináče a dekorovat podle vlastní fantazie. Hezky a jednoduše bude vypadat osení doplněné kraslicemi.  

Projděte si naši galerii nápadů na velikonoční dekorace.

Velikonoční dekorace
Zdroj článku