Přejít k hlavnímu obsahu

Osvědčené kombinace potravin, díky kterým zhubnete mnohem rychleji: Ovesná kaše s borůvkami, vajíčka se špenátem a další

Chcete hubnout rychleji? Pak vsaďte na osvědčené kombinace potravin, které vám pomohou shodit přebytečná kila, zbavit se břišního tuku a rozproudí váš metabolismus. Zjistěte, jak vám při vašem úsilí pomůže ovesná kaše s borůvkami, vajíčka se špenátem a další potraviny.

Ovesná kaše s borůvkami

Ideální snídaně, pokud jste se rozhodli shodit přebytečná kila? Jednoznačně ovesná kaše s borůvkami, ideálně poprášená trochou skořice. Dle vědeckých zjištění vysoké množství nerozpustné vlákniny obsažené v ovesné kaši dovede zahnat pocit hladu na dlouhou dobu. Taková snídaně vás pořádně zasytí, a vy tak nebudete sahat po (často nezdravých) svačinkách. A proč ji kombinovat zrovna s borůvkami? Studie vědců z univerzity v Michiganu zkoumala vliv borůvkového prášku přimíchaného do jídla na laboratorní myši. Bylo zjištěno, že myši, které „baštili“ borůvkový prášek po dobu 90 dnů, měli ve výsledku vyšší úbytek břišního tuku než kontrolní skupina myší, která jej nedostávala. Ideálním posypem je skořice, bylo prokázáno, že má příznivé účinky na hladinu glukózy.

Info ikona
Ovoce
Mohlo by se vám líbit

Jak být štíhlá i bez cvičení díky jarnímu detoxu? Zaměřte se na bylinky a vyhněte se hladovění

Jaro se pomalu hlásí o slovo, ale vy se ještě po zimě cítíte unavená, bez energie a navíc vám připadá, že máte pár kilo navíc? Než začnete propadat panice, vyzkoušejte pořádný jarní detox, který vás vrátí do formy. Když se vyhnete hladovění a trochu odlehčíte svůj jídelníček, budete brzy v té správné jarní formě. Navíc si můžete díky vhodným bylinkám také zlepšit náladu a pomalu formovat svou postavu do plavek. Na co byste na jaře neměla zapomínat?
svetzeny.cz

Vajíčka se špenátem

Pokud jde o zdravou svačinku, kterou si dát během dne, pokud hubnete, vsaďte na vajíčka se špenátem, ideálně je ještě zakápněte avokádovým olejem. Vajíčka jsou cenným zdrojem bílkovin, a navíc obsahují tzv. arginin. Výzkum publikovaný v Journal od Dietary Supplements došel k závěru, že obézní ženy, kterým byla tato aminokyselina během 12 týdnů podávána, zhubly v průměru o 7 centimetrů a shodily 6,5 kila. Ideální je dopřát si vajíčka se špenátem bohatým na vlákninu, která dovede spolehlivě zahnat hlad. Navíc jsou v něm obsažené tzv. thylakoidy, během jedné studie se ukázalo, že skupina konzumující špenát měla lepší výsledky než skupina, která jej nejedla. Vše zakápněte avokádovým olejem, ten zlepšuje průtok krve do svalů během cvičení.

Info ikona
Vajíčka se špenátem

Losos s jogurtovou omáčkou a batáty

Jaký oběd si dopřát, aby zasytil, pomáhal budovat svalovou hmotu a byl zdravý? Vsaďte na losos v kombinaci se sladkými bramborami a (ideálně) jogurtovou omáčkou. Není náhodou, že losos bývá nedílnou součástí dietních jídelníčků. Už v roce 2007 byla publikována studie ve vědeckém časopise Journal od Obesity, ve které byly popsány účinky konzumace lososa na skupinu obézních mužů. Ti, kteří měli dietu doplněnou o lososa, zhubli více než druhá skupina, která sice také měla dietní jídelníček, ale rybu nekonzumovala. Existují také určité důkazy, že konzumace stravy s vyšším obsahem bílkovin může vašemu tělu pomoci spálit více kalorií, na bílkoviny je losos obzvláště bohatý. Lososa je dobré kombinovat s batáty, ty zaženou hlad na dlouhou dobu. Jogurtová omáčka je zase lehká, hodí se k rybám a má v sobě vápník, vitamín C a bílkoviny.

Info ikona
Losos
Mohlo by se vám líbit

Nejúčinnější cviky pro ploché břicho a správné držení těla: Cvičit můžete doma a zaberou jen pár minut denně

Posílení břišních svalů vám přinese nejen lepší postavu do jarních outfitů, ale také zlepšuje držení těla a snižuje bolest zad. K cvičení vám přitom stačí pár minut, aniž byste museli někam do posilovny. Všechny cviky hravě zvládnete doma!
svetzeny.cz

K pití ideálně zelený čaj s citrónem

Každý ví, že ideální je pít čistou vodu, zvláště pokud se snažíte zhubnout, ale jaké další nápoje lze také označit za vhodné při dietě? Rozhodně je to zelený čaj s citrónem. Zelený čaj je učiněným „zázrakem“, pokud jde o shazování přebytečných kil. Pomůže rozproudit váš metabolismus, reguluje hladinu cukru v krvi a také je to účinný pomocník v boji s břišním tukem, pomáhá jej rychleji odbourávat. Doporučuje se lidem, kteří mají vysokou hladinu cholesterolu. Určitě si jej vypijte s citrónem, který obsahuje pektin a polyfenoly, tyto látky také napomáhají hubnutí.

Info ikona
Zelený čaj
Mohlo by se vám líbit

Jak si dle vědců spolehlivě prodloužit život: Pomůže pití kávy. Musíte však dodržet doporučované množství

Kdo by se nechtěl dožít vysokého věku? Dle vědců si můžete spolehlivě prodloužit život, když budete pít kávu, jeden z nejoblíbenějších nápojů vůbec. Je však třeba dodržet doporučované množství. Ověřte si, zda pijete optimální množství kávy denně.
svetzeny.cz