Přejít k hlavnímu obsahu

Vsadíme se, že tuto chybu při vaření vajec děláte i vy

Je skoro jisté, že jsme všichni vařili vejce špatně. Děláte i vy tuto jednu chybu při vaření vajec? Svět ženy vám přináší návod, jak uvařit vejce tak, aby byla chutná a hlavně – konečně správně!

Vejce jsou vynikající, zasytí vás a jsou zdravá. Říkáte si, že při vaření nemůžete nic pokazit? Omyl, to jste si možná mysleli dodnes. V kuchařce známého amerického autora Fishera je zajímavá poznámka o vaření vajec, která doslova říká: „Vejce nesmíte nikdy přímo vařit!“.

Že nerozumíte? Pokud dáte vejce do hrnce s vodou, která vře, stane se toto: bílek, který je přímo pod skořápkou okamžitě ztvrdne, což znamená, že vaření žloutku trvá déle. Aby se vejce vařilo rovnoměrně a bylo dobré, musíte ho vložit do vody, která teprve začíná vařit a plamen poté ztlumit. Vejce se tam uvaří rovnoměrně a bude chutnější.

Nejideálnější varianta podle odborníka Fishera

Krok 1: Vlijte vodu do hrnce. Nešetřete velikostí hrnce, vejce by se měla pohodlně vejít.

Krok 2: Naplňte hrnec studenou vodou, alespoň 1 palec nad vejci.

Krok 3: Přiveďte vodu k varu, vejce nevkládejte.

Krok 4: Jakmile voda začne vřít, zakryjte hrnec pokličkou a odstavte ze sporáku. Vložte vejce do hrnce, nastavte časovač pro požadovaný typ vařeného vejce, od 4 minut do 12 minut.

Krok 5: Naplňte velkou misku ledem a vodou.

Krok 6: Když vejce dosáhnou požadované doby vaření, pomocí kleští vyjměte vejce z horké vody a ponořte je jemně do připravené ledové vody, aby se ochladila, stačí pár minut.

Krok 7: Opatrně poklepejte vajíčky na tvrdý povrch a odloupněte skořápku. Opláchněte vejce pod studenou vodou, abyste odstranili všechny kousky skořápky, a osušte.

Další chyba, kterou hodně z nás dělá je, že vyjme vejce z lednice a dá je ihned do horké vody. Co se stane? Vejce praskne. Vždy je dobré nechat vejce zteplat na pokojovou teplotu a až poté vložit do hrnce s vodou.

Mohlo by se vám líbit

Jíte vejce každý den? Zjistěte, co dělá s vaším tělem

Ať už je to nadýchaná omeleta, zeleninový salát s vejcem na tvrdo nebo míchaná vajíčka k snídani, řada odborníků se neshoduje, zda je častým příjem vajec zdravý či nikoli. Vejce jsou plné bílkovin a my vám prozradíme, zda je tělu prospěšné, jíst je každý den.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Známe potravinu, kterou byste neměli nikdy jíst před spaním

Známe to každý. Večerní film a k tomu něco dobrého. Přejídat se večer není obecně dobré, je ale jedna potravina, které byste se měli vyhnou zcela určitě. Přibírá se po ní na váze a špatně se usíná. Víte, o které potravině je řeč?
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

7 skupin lidí, kteří by podle expertů neměli pít kávu: Jste mezi nimi?

Pití kávy je pro řadu lidí už zažitý rituál. Ráno si ji dáváme, abychom se lépe nastartovali, po obědě si ji dopřejeme k dezertu a večer si s ní v klidu sedneme k televizi. Existují skupiny lidí, pro které je vysoká míra konzumace kofeinu velmi škodlivá. A zdaleka to nejsou jen těhotné ženy. Zjistěte, jestli k nim náhodou nepatříte také.
svetzeny.cz