Přejít k hlavnímu obsahu

Známe potravinu, kterou byste neměli nikdy jíst před spaním

Info ikona
Co nejíst před spaním

Známe to každý. Večerní film a k tomu něco dobrého. Přejídat se večer není obecně dobré, je ale jedna potravina, které byste se měli vyhnou zcela určitě. Přibírá se po ní na váze a špatně se usíná. Víte, o které potravině je řeč?

Nejezte tuto potravinu před spaním

Večerní filmový večer je ideálním relaxem, u kterého si rádi smlsneme na něčem lahodném. Co ukrývá vaše spíž a lednice? Favoritem mezi večerním dezertem je jednoznačně zmrzlina. Miska dobré vanilkové nebo čokoládové zmrzliny potěší každého z nás. Ovšem už nepotěší naše tělo a zažívání. Doporučujeme se vyhnut této dobrotě jednou pro vždy! Hlavně, pokud ji rádi jíte večer.

Zmrzlina je přímo zlo před spaním

Zmrzlina je plná tuku a její konzumace těsně před spaním není dobrý nápad. Tělo večer nemá dostatek času na spálení a pravděpodobně vás už nečekají ani žádné náročné aktivity. Zmrzlina je navíc nabitá cukrem, který vaše tělo „naplní“ energií, která způsobí tak maximálně neklidný spánek. Cukr se začne ve vašem těle ukládat jako tuk, což nepotěší ani vaši váhu. Některé studie dokonce uvádějí, že konzumace extrémně sladkých jídel před spaním může také způsobit noční můry, což je další nepříjemnost, pokud se bavíme o zdravém spánku.

Mezi další potraviny, které škodí vašemu spánku je například alkohol, křupavá zelenina jako je brokolice a květák, čokoláda, káva, smažené jídlo, červené maso, extrémně slazené nápoje a pikatní jídlo.

Věnujte spánku pozornost!

Dostatek spánku je alfa a omega našeho zdraví! Pokud však nemáte dostatek spánku, deprivace spánku může způsobit uvolňování inzulínu, které by pak mohlo způsobit přibývání na váze a mohlo by dokonce zvýšit vaše riziko cukrovky 2. typu. Nedostatek spánku vás může také vystavit riziku kardiovaskulárních onemocnění.