Přejít k hlavnímu obsahu

Olej, který pomáhá hubnout? Existuje jich hned pět. Vyberte si ten nejvhodnější

Info ikona
olej

Jak zhubnout pomocí olejů? Odborníci na výživu v čele s Dr. Claudií Miersch vysvětlují a ukazují, jaké možnosti existují a jaké oleje jsou nejvhodnější pro naše tělo. Pojďte společně se Světem ženy objevit kouzlo olejů.

Zhubnout a přesto používat olej? Jde to! „Funguje to a může to být velmi zdravé pro naše tělo,“ vysvětlují odborníci na výživu. Spolu s nejlepšími oleji se vám podaří zhubnout a zbavit se pár nechtěných kil.

Olej versus břišní tuk

V současné situaci se mnoho lidí vyhýbá pohledu na váhu. Home office a nedostatek sportovního vyžití si vybírá svou daň. Ačkoli můžeme cvičit doma, nic nenahradí lekce spinningu nebo fitness lekci s trenérem. Dlouhou dobu se říkalo, že tuky jsou jednoduše pro naše tělo špatné a chceme-li zhubnout, musíme je vyřadit. Pokud chcete dosáhnout své vysněné váhy, nemusíte oleje vyřazovat, ale naopak! Přidejte je do svého jídelníčku a oni vám pomohou s kily dolů.

Oleje, které vyšly v testech jako nejlepší pomocníci při hubnutí jsou: řepkový, lněný, konopný, olivový a ořechový. Řepkový olej je téměř dokonalou pomůckou při hubnutí, protože má vynikající kvalitu tuku. Lněný a konopný olej jsou přesvědčující především díky vysokému obsahu omega-3 mastných kyselin a olivový olej boduje svým vysokým obsahem kyseliny olejové.

Nutno podotknout, že nesmíte na těchto olejích smažit řízky nebo pít panáka denně, ale přidat je do salátu nebo pokapat jimi přílohu je více než vhodné. Myslete také na kvalitu, když oleje kupuje a zvolte bio kvalitu.

Proč dobré oleje pomáhají hubnout?

Díky výzkumům víme, že vysoce zpracované potraviny z nás dělají tučné. Bavíme se o hamburgerech a hranolcích například. Díky vysokému obsahu tuku se nám lépe žvýkají, nicméně za velmi krátkou dobu se cítíme opět hladový. S kvalitními oleji to funguje naopak. Kvalitní vyvážená strava s přírodními oleji vás udrží déle sytými, poskytuje vašemu tělo více vitaminů a minerálů a neobsahuje žádné tělu neprospěšné látky.

I když obsahují rostlinné oleje množství tuku, neznamená to, že nám zvyšují váhu. To, jak tělo využívá přijaté kalorie, závisí na dodaných živinách a KVALITĚ tuku. Přírodní jedlé oleje nejen zlepšují chuť našich pokrmů, ale také nás mohou účinně podporovat při hubnutí. Věnujte zvláštní pozornost kvalitě tuku.

Nezavíráte víko od toalety? Děláte velkou chybu z hlediska hygieny i životní energie

svetzeny.cz

Tyto potraviny byste nikdy neměli dávat do mrazáku

svetzeny.cz