Přejít k hlavnímu obsahu

Skryté léčivé vlastnosti čajů, které máte běžně doma!

Info ikona
čaje

Lidé po celém světě pijí čaj již po tisíciletí. Mají k tomu dobrý důvod, i když si jej občas sami neuvědomují. Četné studie totiž ukázaly, že různé čaje mohou posílit váš imunitní systém, vyléčit zánět nebo fungovat jako prevence proti srdečnímu onemocnění. Pravidelné pití čaje může mít velmi pozitivní dopad na vaše zdraví. Zapněte tedy konvici a podívejte se, který z následujících čajů s blahodárnými účinky máte doma!

Info ikona
Bílý čaj

Bílý čaj

Bílý čaj je známý svou jemnou chutí. Pochází z rostliny Camellia sinensis a má vysoký obsah antioxidantů. Pro své vlastnosti může být pomocníkem v boji proti různým formám rakoviny, ale také je dobrý pro vaše zuby, protože obsahuje vysoký obsah fluoridů, katechinů a tříslovin, které vaše zuby posilují a bojují proti zubnímu plaku. Tento druh čaje také obsahuje nejmenší množství kofeinu a je tak vhodný pro milovníky čaje, kteří ho pijí po litrech.

Potraviny, které zrychlí váš metabolismus bez ohledu na genetiku: Čím jej nakopnete? Nejsou to jen dobře známé chilli papričky

svetzeny.cz

Info ikona
Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj

Pomáhá snižovat menstruační bolesti a svalové křeče, zlepšuje spánek, snižuje stres, posiluje imunitní systém a uklidňuje žaludek. Nemusí se však užívat pouze vnitřně, vzhledem k jeho protizánětlivým vlastnostem je vynikající i při použití obkladů. Dá se také použít na mytí vlasů, které zpevňuje, eliminuje lupy a vlasům dodává hedvábný vzhled.

Info ikona
Rooibos

Rooibos

Japonci tomuto čaji přezdívají „čaj dlouhověkosti“. Je nesmírně bohatý na antioxidanty, ulehčuje trávení, potlačuje překyselení žaludku a nadýmání, snižuje úroveň cholesterolu a také hladinu cukru v krvi, bojuje proti vysokému tlaku, zlepšuje stav dásní a zubů a má skvělý efekt na kvalitu pleti, vlasů i nehtů. Obsahuje vysoké množství vápníku, díky čemuž působí blahodárně na kosti. Neobsahuje kofein a proto je vhodný i pro děti a těhotné ženy.

Nehty vypovídají mnohé o vašem zdraví: Dokáží vás upozornit na cukrovku, poruchu štítné žlázy i rakovinu. Neignorujete tyto varovné signály?

svetzeny.cz

Info ikona
Mátový čaj

Mátový čaj

Máta peprná je známá především díky svým blahodárným účinkům na trávení. Výrazně zlepšuje žaludeční potíže a pomáhá i při problémech s nadýmáním či nechutenstvím. Užívá se i při příznacích dráždivého tračníku, jelikož upravuje funkci střev. Může také napomoci zastavit zvracení a podporuje funkci jater. Používá se také na snížení krevního tlaku, posílení činnosti srdce, nespavost, stres nebo při bolestech hlavy. Kromě toho výborně chutná a v letních dnech může být vychlazený mátový čaj skvělým osvěžením!

Info ikona
Zázvorový čaj

Zázvorový čaj

Zázračný zázvorový kořen, ze kterého se zázvorový čaj vyrábí, je známý především pro své účinky při prvních známkách nachlazení. Jakmile pocítíte únavu a dostaví se rýma či bolest v krku, sáhněte proto po zázvorovém čaji. Můžete jej koupit naporcovaný, ale snadno si jej připravíte i z čerstvého zázvoru, který oloupaný a nakrájený či nastrouhaný přelijete horkou vodou a necháte vylouhovat. Zázvor dokáže pomoct se snížením teploty, pomáhá v boji proti ranní nevolnosti a dokonce může ulevit od bolestí kloubů.

Co s vaším tělem udělá jedna lžička skořice na lačno? Budete se divit jejím překvapivě rychlým účinkům

svetzeny.cz

Info ikona
Zelený čaj

Zelený čaj

Zelený čaj má výjimečně vysoký obsah flavonoidů, které pomáhají zlepšit zdraví vašeho srdce snížením cholesterolu a srážlivosti krve. Tento druh čaje také snižuje krevní tlak a zlepšuje soustředění. Pravidelná konzumace zeleného čaje může snížit riziko onemocnění rakoviny kůže, prsu, plic a tlustého střeva. Je však třeba to s konzumací nepřehánět, jelikož čaj obsahuje kofein!

Info ikona
Černý čaj

Černý čaj

Černý čaj se vyrábí z listů stejné rostliny jako zelený a bílý čaj. Listy jsou však sušené a fermentované, čímž čaj získává tmavší barvu a bohatší chuť. Díky obsaženému kofeinu má povzbuzující účinky, obsahuje velké množství antioxidantů, působí pozitivně při srdečních obtížích, diabetu či osteoporóze. Také zlepšuje zažívání, snižuje úroveň stresu, pomáhá odstraňovat plak ze zubů a zabraňuje nežádoucímu usazování cholesterolu.

Jak se starat o své orální zdraví ajurvédským způsobem. Čistit si zuby nestačí!

svetzeny.cz