Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se starat o své orální zdraví ajurvédským způsobem. Čistit si zuby nestačí!

Čištění a používání zubní nitě alespoň dvakrát denně je zásadní pro udržení ústní hygieny. Kouzlo ajurvédy také věří v důležitost správného čištění zubů každý den, aby byly stále bílé a lesklé. V dávných dobách lidé používali na čištění zubů větvičky konkrétních rostlin a tradice se na mnoha místech stále dodržuje.

Mezi ústní hygienou lidí využívajících ajurvédské metody a těch, kteří používají moderní metodu kartáčování, je obrovský rozdíl. Lidé používající ajurvédskou metodu méně často trpí problémem zubního kazu. Proč je ale starodávná metoda čištění lepší než ta moderní? Pojďme to zjistit.

Starověká metoda

V dávných dobách lidé používali na čištění zubů větvičky hořkých rostlin. Antimikrobiální vlastnosti větvičky hořké chuti pomohly udržet ústa bez bakterií a zdravá. Byliny se štiplavou chutí vypláchnou toxiny z úst a bojují také se zápachem z úst. K ústní hygieně se nejčastěji používají větvičky stromů Neem, Mango a Peepal.

Jak používat větvičku

Větvička musí být cca 25 cm dlouhá a silná jako vaše prsty, abyste ji mohli snadno držet. Chcete -li větvičku použít jako kartáč, musíte nejprve žvýkat její špičku a poté s ní jemně hladit zuby.

A co bylinná zubní pasta?

V současné době jsou na trhu k dispozici různé druhy zubních past, které slibují stejné výhody, jaké nabízejí větvičky. Bylinnou zubní pastu můžete použít, protože jsou vyrobeny z bylin a jsou bez chemikálií. Jsou mnohem lepší než chemicky nabité luxusní zubní pasty.

Fešák Pierce Brosnan sdílel poctu své manželce k výročí. Podívejte se na dojemnou fotku, jak spolu dvojice stárne

20. výročí svatby! Tím se pyšní herec Pierce Brosnan a jeho manželka Keely Shaye Brosnan. Co herec napsal, a jakou fotku sdílel k tomuto významnému dni? Možná vás bude i zajímat, co je recept na šťastné a dokonalé manželství jako mají právě oni dva. Víme všechno!
svetzeny.cz

Správný způsob čištění zubů

Podle vědy byste si měli zuby správně čistit alespoň dvě minuty. Krátkými a jemnými tahy pokryjete každý zub a koutek úst. Čistěte konkrétně i mezery zubů a krouživými pohyby pohybujte větvičkami, aby se všechny zuby řádně vyčistily.

Škrábání jazyka

I ájurvéda doporučuje škrábat jazyk bezprostředně po čištění zubů. Škrábání dokončuje proces ústní hygieny. Pomáhá odstranit povlak nečistot nebo usazenin z jazyka, který je zodpovědný za zápach. Také vaše ústa budou svěží.

Máte rádi zázvor? Tohle se stane s vaším tělem, když ho budete jíst každý den

Někteří ho milují, jiní ho nemůžou ani vidět. Řeč je o zázvoru. Odhalíme vám, proč byste měli jíst zázvor každý den. Budete překvapeni, kolik plusů v sobě skrývá tato zázračná rostlina. Ne nadarmo ji má doma v kuchyni každá správná hospodyňka.
svetzeny.cz