Přejít k hlavnímu obsahu

Bylinka, která je ideální pro ženy: Uleví od příznaků menopauzy, pomůže při bolestivé menstruaci a dokonce usnadňuje početí

Žijeme v době, kdy téměř na všechno existuje lék a velmi často zapomínáme na to, že blahodárné účinky pro naše zdraví mají i přírodní zdroje - především bylinky. Existuje jedna, kterou by měla znát každá žena. Dokáže totiž ulevit od bolestivé menstruace, příznaků menopauzy a dokonce i usnadnit početí. Už jste slyšeli o bylině jménem kontryhel?

Kontryhel, nebo také Alchemilla vulgaris, je bylinka patřící do čeledi růžovitých. Tato rostlina s malými, kulatými listy, které bývají vroubkované s drobnými zelenožlutými květy, se často vyskytuje na vlhkých loukách, okrajích lesů a ve skalnatých oblastech v Evropě, Asii a Severní Americe. Kontryhel využívali léčitelé již od nepaměti. V tradiční lidové medicíně byla používána především pro své léčivé vlastnosti. Jedním z hlavních benefitů této byliny je její příznivý vliv na ženský reprodukční systém. Tradičně se používá k regulaci menstruačního cyklu a k úlevě při menstruačních bolestech. A dokáže také pomoct při příznacích menopauzy. Mimo to tato bylinka prokázala zklidňující účinky, což je užitečné pro ty, kteří trpí úzkostí nebo nespavostí. V tradiční medicíně se také využívá pro podporu trávicího systému, a to při zažívacích potížích a nadýmání.

Info ikona
Kontryhel obecný

Pravidelným pohybem lze předejít cukrovce nebo vysokému tlaku: Vyzkoušejte jednoduché cvičení

Proč bychom měli pravidelně cvičit? Většina lidí vidí výhodu v pevné a štíhlé postavě a dobrém životním stylu. Pohyb ale přináší mnoho dalších benefitů. Jedním z nich je také to, že slouží jako prevence před vážnými nemocemi, jako jsou například cukrovka, vysoký tlak a další. Co byste rozhodně měli dělat pravidelně?
svetzeny.cz

Korthynel uleví od bolestivé menstruace i menopauzy

Kontryhel ocení ženy od nejútlejšího věku až po období přechodu. Díky obsahu rostlinných hormonů pomáhá zmírňovat návaly horka, nadměrné pocení, úzkostné stavy a další symptomy spojené s poklesem hladiny estrogenu v období menopauzy. V tomto období je kontryhel téměř univerzálně doporučován každé ženě, protože je bezkonkurenčně nejlepším bylinným prostředkem pro obnovu hormonální rovnováhy.

Kontryhelový čaj je ideální pro ženy trpící bolestivou menstruací. Doporučuje se zejména v první polovině menstruačního cyklu a několik dní před očekávaným začátkem menstruace. Taktéž se osvědčuje při nepravidelném menstruačním cyklu a lze ho užívat i preventivně nebo jako podpůrnou léčbu při problémech s cystami na vaječnících nebo děložními myomy.

Tato bylina rovněž pomáhá při snahách o početí. Během těhotenství se často doporučuje ženám s rizikem potratu, ale v tomto případě je vhodná konzultace s lékařem. Po porodu jsou doporučovány koupele s kontryhlem, které podporují proces rekonvalescence.

Co se stane s vaším tělem, když přestanete jíst bílý cukr neboli bílý jed

Cukr naše tělo ke svému zdravému fungování potřebuje. Řeč je však o komplexních sacharidech, které jsou obsaženy v ovoci, ale také batátech, bramborách, celozrnných produktech nebo například luštěninách. Škodí nám ale bílý cukr, který bývá označován dokonce jako bílý jed. Pokud ho ve stravě výrazně omezíte nebo ho dokonce vyloučíte úplně, svému tělu rozhodně prospějete.
svetzeny.cz

Kontryhel je skvělý nejen pro ženy

Tato bylinka má mnohem ještě více blahodárných účinků pro zdraví, což z ní dělá skvělý doplněk stravy nejen pro ženy, ale úplně pro všechny. Díky svým dezinfekčním vlastnostem přispívá k rychlejšímu procesu hojení. Prospěšně působí na svalovou hmotu, a proto je často doporučována seniorům k prevenci svalové atrofie nebo pacientům během rekonvalescence po infarktu. Kromě toho má schopnost podporovat svalovou tkáň, což z ní činí vhodný doplněk při hubnutí. Současně pozitivně ovlivňuje metabolismus. Pokud přidáte výluh z kontryhelu do koupele, účinné složky dokážou vyhladit vaši pokožku a podpořit léčbu případných zánětlivých projevů. Pokud máte doma děti v pubertě, můžete jim doporučit kontryhelový čaj nejen k pití, ale také k oplachování obličeje. Rostlinné hormony a stahující vlastnosti této bylinky jsou totiž skvělým prostředkem k potlačení akné. A dobrou zprávou je, že podle všeho zatím nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky této zázračné byliny.

 

Zdroj článku