Přejít k hlavnímu obsahu

Tato neobvyklá metoda může pomoci zmírnit příznaky menstruačního období

Info ikona
Menstruace

Mnoho žen nemůže zvládnout své období menstruace bez léků. Podle studie však existuje jedna obvyklá alternativa, která pomáhá. Vyhnete se tak užívání léčiv, zmírní se vám menstruační bolest a ještě si užijete zábavu.

Mnoho žen prochází jednou za měsíc doslova peklem. Toto období je často doprovázeno silnými bolestmi, zažívajícími potížemi a malátností. Nejradši by každá z nás zůstala doma v posteli, odpočívala a s čokoládou v ruce sledovala oblíbený film nebo seriál. Ale protože to náš životní styl nejčastěji nedovoluje, použijeme léky proti bolesti. Většina z nás by ale nejradši celý výše zmíněný proces přeskočila. Jak? Odborníci přišli na to, jak zmírnit menstruační bolesti!

Léky nejsou řešením

Je však jasné, že pravidelné užívání léků není sen. Proto nám nová studie dává velkou naději. Existuje další – poněkud neobvyklá – metoda, jak vyhlásit válku bolesti břicha a dalším potížím. Výsledky studie Womanizer mluví sama za sebe! Masturbace – to je ten lék! Masturbace může ve skutečnosti snížit jakékoli nepohodlí, od bolesti břicha po průjem a křeče v břiše.

Sbohem, léky proti bolesti

Jediné, co potřebujete při svém „období“ udělat, je vyhradit si na sebe chvíli čas a dopřát si pár příjemných chvil. Je to proto, že během orgasmu tělo uvolňuje příval dopaminu a serotoninu. Tyto hormony působí jako přírodní léky proti bolesti. "Masturbace může pomoci zmírnit cokoli od křečí a bolesti zad až po bolesti hlavy a kloubů," říká univerzitní odbornice.

Další benefity

Masturbace zdaleka není prospěšná jen v období menstruace. Může nám pomoci hned v několika sférách. Mezi její další benefity patří například dobrá nálada - jde o chemický důvod. Výše uvedené endorfiny, které se uvolňují během orgasmu, byly spojeny se zlepšením nálady.

Zlepší se vám spánek a to hned. Přidejte melatonin do seznamu léků, které by masturbace mohla nahradit. Kromě uvolňování oxytocinu, o kterém se předpokládá, že vytváří sedativní účinek, když jeho počáteční nával ustane, uvolňuje orgasmus také chemickou látku zvanou prolaktin. Tento hormon souvisí s pocity ospalosti.

Lepší orgasmus? Menstruace tomu opravdu napomáhá. "Během menstruace dochází ke zvýšení průtoku krve a oběhu, což může zvýšit vzrušení, citlivost a potěšení," říká odbornice. "A krev je dělá skvělým lubrikantem." Je to dokonalý recept na to, abyste měli nejlepší orgasmus, co kdy.

Proč vlastně potřebujete důvod?

No opravdu. Masturbace je zábava, nepotřebujete důvod! Je to normální a zdravá sexuální aktivita, která je příjemná a bezpečná každý den v měsíci,“ vysvětluje odbornice.

Snažíte se přestat, ale nejde to? Skoncujte s nezdravým přejídáním jednou pro vždy. Jak začít?

svetzeny.cz

Každodenní procházky vám změní život. Kolik kroků denně ujít, abyste měli dobrou náladu, zdraví a ještě zhubli?

svetzeny.cz