Přejít k hlavnímu obsahu

Nejúčinnější cviky pro ploché břicho a správné držení těla: Cvičit můžete doma a zaberou jen pár minut denně

Posílení břišních svalů vám přinese nejen lepší postavu do jarních outfitů, ale také zlepšuje držení těla a snižuje bolest zad. K cvičení vám přitom stačí pár minut, aniž byste museli někam do posilovny. Všechny cviky hravě zvládnete doma!

Info ikona
Cvičení

Břišní svaly jsou základem správného držení těla

Posílení břišních svalů vám pomůže nejen vypadat dobře, ale zesílení jádra těla vám pomůže ve správném držení těla, stabilitě a také zlepší vaši rovnováhu. Díky cvičení břicha se také můžete zbavit bolesti zad souvisejících se špatným držením těla. Dobrou zprávou je, že k posílení břišních svalů a svého jádra nepotřebujete ani členství v posilovně, protože většinu cviků zvládnete hravě doma. Břišní svaly byste měli cvičit alespoň dvakrát až třikrát týdně, abyste dosáhli viditelných výsledků. Břišní svaly velice rychle regenerují, můžete je proto cvičit i denně.

Mohlo by se vám líbit

Léto se blíží: Nejlepší štávy na pomoc při hubnutí. Vyzkoušejte osvědčený celer nebo granátové jablko

Některé šťávy nejen chutnají lahodně, ale jsou také rychlým a pohodlným způsobem, jak podpořit hubnutí. To platí zejména pro tyto tři:
svetzeny.cz

Cvik 1

Lehněte si na záda s koleny pokrčenými v úhlu 90 stupňů, o zem se opírejte pouze patami. Udržujte kolena pokrčená a poté natáhněte jednu nohu, aniž byste se dotkli podlahy. Poté se vraťte zpět do výchozí polohy. Opakujte na každou nohu desetkrát.

Cvik 2

Lehněte si na záda a napněte nohy směrem ke stropu v úhlu 90 stupňů. Poté natažené nohy pomalu pokládejte na zem. Snažte se, aby trvalo alespoň 5-10 sekund, než se dotknete země. Poté se vraťte do výchozí pozice a cvik opakujte. Celkem proveďte deset opakování.

Cvik 3

Postavte se rovně a ruce dejte nad hlavu. Poté zvedněte jedno koleno  směrem k trupu a spojené ruce dlaněmi spusťte ke koleni. Dotkněte se kolene a poté vraťte nohu i ruce do výchozí pozice. Cvik opakujte desetkrát na každou stranu.

Cvik 4

Opřete se jedním loktem o zem a zvedněte tělo bokem směrem ke stropu tak, abyste se opírali o zem pouze loktem a chodidlem.  Tělo držte v rovné pozici tzv. bočního prkna. Poté spusťte bok blíže k zemi tak, aby se téměř dotknul země a se zapojením břišních svalů se opět vraťte do pozice prkna. Cvičení opakujte desetkrát na každou stranu.

Mohlo by se vám líbit

Cvičení pánevního dna zlepší váš milostný život: vyzkoušejte prkno nebo kočku

Sexuální terapeutka prozrazuje čtyři účinné cviky, které posilují vaše pánevní dno a zajišťují tak lepší sex. Cvičte je pravidelně a uvidíte, že se budou dít zázraky.
svetzeny.cz
Info ikona
Cvičení

Cvik 5

Posaďte se rovně na zem a pokrčte kolena. Poté zvedněte nohy do výšky přibližně jednoho chodidla nad zem a zapojte břišní svaly. Špičky chodidel směřují ke stropu. Poté otočte horní část těla na jednu stranu, ruce přitom sepněte nebo v nich držte pevně míč a vytočte se jimi do strany, kam točíte trupem. Opakujte totéž na druhou stranu. Proveďte deset opakování na každou stranu.

Cvik 6

Postavte se s nohama široce od sebe a spusťte se do dřepu. Ruce si dlaněmi opřete zezadu o hlavu a poté udělejte úklon k do strany ke kolenu. To samé opakujte i na druhou stranu. Cvik proveďte desetkrát na každou stranu.

Cvik 7

Lehněte si na záda s rukama za hlavou a koleny přitaženými k hrudníku. Poté natáhněte nohy tak, aby se vznášely asi půl metru nad zemí. V této pozici vydržte několik sekund. Poté se vraťte do výchozí polohy a cvik opakujte. Proveďte deset opakování cviku.

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend: Na jaře 2022 budeme nosit Barbie culík. Zvládne ho každý a sluší ženám každého věku

Ikonický účes zažívá vzrušující comeback v roce 2022 a dokazuje, že dívčí a cool se vzájemně nevylučují. Co je na tom nejlepší? Barbie culík dokáže každý.
svetzeny.cz
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku