Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na hezký tvar prsou: Povislá prsa vám zachrání vhodně zvolené cviky. Zvládnete je i doma během pár minut

Info ikona
Cviky na prsa

Ve skutečnosti nic jiného než operace nebo přirozené nabírání či shazování tělesného tuku nemůže ovlivnit velikost vašeho poprsí. Pokud však jde o jejich pevnost, nemusí prsa vypadat pevná a krásná pouze v podprsence. Nečekejte však, že to bude bez práce! Různé krémy sice můžou zlepšit elasticitu kůže, ale pevnějšího poprsí docílíte jen pravidelným cvičením. Zkuste následující cviky, které můžete cvičit doma i v posilovně.

Info ikona
Klik

Kliky

Obyčejné kliky můžete dělat prakticky kdykoliv během dne. Je to jeden z nejlepších cviků, který cílí nejen na prsní svaly, ale zároveň pomáhá udržovat v dobré kondici i zbytek těla. Začněte vleže na břiše na zemi. Dlaně položte vedle ramen, chodidla mějte blízko u sebe. Vaše tělo by mělo od hlavy až k patě vytvořit přímku. Nyní se s celým tělem zvedněte do propnutých rukou. Znovu se snižte, dokud se váš hrudník téměř nedotkne podlahy. Udržujte nadloktí v úhlu 45° k trupu. Chvilku v této pozici setrvejte a opět se vraťte do propnutých rukou. Udělejte deset kliků a poté odpočívejte 90 sekund. Tento cvik proveďte ještě dvakrát. Pokud je pro vás klasický klik příliš těžký, můžete se při provádění cviku opřít o kolena.

K plochému bříšku vám stačí 5 minut denně. Vyzkoušejte doporučená cvičení a poděkují vám i vaše záda

svetzeny.cz

Info ikona
Tlaky

Tlaky s jednoručními činkami na hrudník

K tomuto cviku budete potřebovat menší jednoruční činky, které můžete případně nahradit třeba lahvemi s vodou. Cvik můžete provádět několika způsoby, ideální je použití lavice na cvičení, na kterou si lehnete tak, aby vaše záda byla opřená celou plochou o lavici, kolena mějte pokrčená a chodidla mějte položená na podlaze. Pokud nemáte zrovna k dispozici lavici, můžete využít i gymnastický míč. O něj se opřete pouze částí zad zhruba na úrovni lopatek, kolena mějte pokrčená, chodidla pevně položená na zemi. Ruce s činkami napněte směrem ke stropu. Nyní spusťte činky, dokud nebudou po stranách vašeho hrudníku a poté je vraťte do výchozí polohy. Tento cvik proveďte desetkrát a následně odpočívejte 30 sekund. To celé opakujte ještě třikrát. Pokud máte lavici na cvičení doma nebo se chystáte zacvičit si tento cvik v posilovně, upravte si po docvičení lavici na úhel 30° a celý cvik opakujte včetně počtu opakování.

Hubněte rychleji s japonskou banánovou dietou, která si získává oblibu po celém světě. Náš odborník ji označil za zbytečnou

svetzeny.cz

Info ikona
Plank

Plank s úkroky

Plank, nebo také prkno, je opravdu prospěšný cvik na celé tělo, především na tzv. jádro vašeho těla, které vám pomáhá mimo jiné třeba udržovat záda rovná apod. Pokud však do cviku zapojíte i dynamický pohyb, můžete s ním procvičit jako bonus i hrudník. Při tomto cviku se však musíte na procvičování hrudníku opravdu soustředit. Začněte v pozici prkna, tedy dlaně mějte opřené o zem, ruce propnuté, tělo v rovině a opírejte se o špičky nohou, které mějte na šířku ramen. Mějte své tělo zpevněné, poté zvedněte pravou ruku a pravou nohu ze země a udělejte krůček doprava. Dokončete celkem deset takových krůčků doprava a poté se stejným způsobem dostaňte krokováním doleva do výchozí pozice. Celý cvik opakujte třikrát na každou stranu.

Tyto cviky můžete procvičovat prakticky každý den, nezapomeňte mezi jednotlivými cviky odpočívat a dodržovat pitný režim.

Fitness guru prozradila, které potraviny zpomalují váš metabolismus. Pokud jíte sóju či cukr děláte velkou chybu

svetzeny.cz

Zdroj: Healthline