Přejít k hlavnímu obsahu

Fitness guru prozradila, které potraviny zpomalují váš metabolismus. Pokud jíte sóju či cukr děláte velkou chybu

Info ikona
Hubnutí

Trenérka celebrit Jillian Michaels vám poradí, jak získat figuru svých snů. Nemusíte se trápit ve fitku, stačí pořádně rozjet vlastní metabolismus. Vyhněte se třem potravinám a budete hubnout o poznání snáz.

Cukr

Potraviny, které obsahují cukr, jsou největším nepřítelem metabolismu. Pokud konzumujete hodně cukru, hladina kortizolu a inzulínu se krátce zvýší a může zpomalit metabolismus. Sladké potraviny mají navíc nízký obsah vlákniny, která je pro hubnutí nezbytná. Protože je tělo rozkládá pomaleji a tím zrychluje metabolismus, říká Jillian Michaels.

Zpracované obiloviny

Věci jako bílá rýže, pšeničný chléb nebo těstoviny naše tělo velmi rychle rozloží, a proto mají stejný negativní účinek jako cukr. Zajišťují, že hladina inzulínu na krátkou dobu vystřelí, a dodávají tělu věci jako lepek, škrob nebo kyselina fytová, které zpomalují metabolismus. Místo toho Jillian Michaels doporučuje používat celozrnné produkty.

Sójové produkty

Sója je jed pro štítnou žlázu,“ říká Jillian Michaels. Podle Michaels výsledky některých studií ukázaly, že větší konzumace sóji může mít negativní účinky na štítnou žlázu, která je zodpovědná za regulaci metabolismu. Pokud se nechcete obejít bez sóji, Jillian Michaels doporučuje používat pouze organickou sóju, aby se zabránilo přísadám, které navíc poškozují štítnou žlázu.

Jídelníček je základ hubnutí

Jak už jste nesčetněkrát četli a slyšeli-základem hubnutí je jídelníček. Svět ženy vám kromě rad výživových poradců přináší i jídelníček, podle kterého můžete jíst celý týden a výsledky jsou zaručeny. Důležitým aspektem pro dobré hubnutí je právě správné fungování metabolismu. vyzkoušejte náš jídelníček a uvidíte, že se budou dít divy.

Jídelníček na tento týden, který zvládne připravit každý a kila půjdou dolů raz, dva!

svetzeny.cz

Výživový poradce prozradil jednu jedinou radu, díky které zhubne každý v každém věku

svetzeny.cz