Přejít k hlavnímu obsahu

Hubněte rychleji s japonskou banánovou dietou, která si získává oblibu po celém světě

Info ikona
dieta

„Ranní banánová dieta“ je v Japonsku hitem. Není divu, protože je prý mimořádně účinný při rychlém hubnutí. Chcete vědět více? Čtěte dál.

V Japonsku se lidé spoléhají na banány, aby rychle shodili pár kilo. S úspěchem, protože Japonci přísahají na svou „Asa-banánovou dietu“. Koncept je jednoduchý: k snídani jsou jen banány, po zbytek dne můžete sníst (téměř) cokoli chcete. Hlavní věc je vyváženost a na paměti byste měli zdravý životní styl.

Japonská banánová dieta slibuje rychlý úspěch při hubnutí

Pravidla banánové diety

Že snídaně je nejdůležitější jídlo dne, není nic nového. Z tohoto tvrzení vychází i japonská banánová dieta. Koncept je jíst jen jeden nebo dva banány ráno. Ty totiž stimulují metabolismus a rychle vás zasytí. To zase zajistí, že nebudete mít hlad tak rychle. Banány mají navíc vysoký obsah draslíku a vlákniny, které regulují náš tělesný tuk.

Po 20.hodině nic nejezte

Japonská banánová dieta také počítá s tím, že po 20. hodině nebudete nic jíst. Podle japonských odborníků není ani cvičení nutností, abyste na banánové dietě rychle shodili pár kilo.

Nejedná se o trvalé řešení

Protože banány také obsahují hodně fruktózy, neměla by se banánová snídaně stát zvykem. Dieta vám pomůže rychle shodit pár kilo, ale tělo potřebuje cvičení, aby zhublo trvale. Odborníci proto doporučují japonskou banánovou dietu pouze v případě, že chcete dát rychlé sbohem pár kilům (např. na speciální akci). Není vhodné jako trvalé řešení.

Názor odborníka na banánovou dietu

Na názor ohledně trendy banánové diety jsme se zeptali výživového poradce Michala Šetiny. Co si myslí o banánové dietě? "Zní jako hloupost. Pokud hubneme s klientem snažíme se o zdravé a trvalé výsledky. Zhubnout dvě kila na akci vám pomůže cokoliv. Nemusíte dva dny jíst a jenom pít vodu, můžete jíst jenom do 16. hodiny nebo jednoduše dva dny vydržet jíst extrémně zdravě bez cukru a zbytečných tuků," vysvětluje na úvod Michal Šetina a pokračuje: "Hubnutí by mělo být trvalé a zdravé. Snažíme se s klientem najít cestu, jak ho to bude bavit, jídlo mu bude chutnat, a přesto nebude nutné cpát se smaženým jídlem každý den a tunou koblih. Není hubnutí jako hubnutí. Pokud chcete zhubnout dvě kila, nepotřebujete odborníka, ale ani banánovou dietu."

Zdroj: Wikkipedia.com, rozhovor s Michalem Šetinou

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.