Přejít k hlavnímu obsahu

Velikonoce 2024: Tipy na nejkrásnější dekorace, které si vyrobíte doma za pár korun

Velikonoce jsou ideální příležitostí, jak si zase krásně vyzdobit byt či dům a přivítat tak jaro v plné parádě. Útulná atmosféra pak bude pozitivně působit na každého člena vaší rodiny. Pusťte po dlouhých zimních měsících do svého domova závan svěží energie, ať už to bude prostřednictvím barev, květin nebo velikonočních zvířátek. Mnoho dekorací si přitom můžete za pár korun vyrobit sami.

Velikonoce míváme obvykle spojeny také s velkým jarním úklidem a výzdobou. I když jsou letos svátky až za měsíc a jaro už se přihlásilo mnohem dříve, nic nám nebrání v tom, abychom si uklidili a vyzdobili byt už teď. Alespoň si jarní atmosféru pořádně užijeme. Jak a čím si letos vyzdobit byt? Přesně tak, aby se doma cítili co nejlépe. Pokud se ptáte na trendy, v kurzu jsou stále dekorace v přírodním a rustikálním stylu, ale nemusíme se bát ani pastelových barev a umělých kousků. Ty by měly působit autenticky, nikoli kýčovitě. V nabídkách nejrůznějších obchodů a e-shopů už není problém takové dekorace sehnat. 

Trendy v barvách pro velikonoční dekorace 2024

Letošní jarní sezóna bude plná jemných pastelových odstínů růžové, blankytně modré, mentolově zelené, ale i žluté a hnědé. Pokud si potrpíte spíše na neutrální styl, nic nezkazíte bílou barvou, která v sobě nese nádech minimalismu, elegance a luxusu. „Pastelové tóny jsou velice příjemné, živé, zároveň však jemné, číší z nich pozitivní nálada. Představují jeden z dominantních směrů Velikonoc 2024 a jara obecně. V kombinaci s bílou interiér zjemní a prosvětlí,“ radí Mgr. Martin Harasim, majitel obchodu s bytovými a zahradními dekoracemi. Pastelové barvy přitom můžete využít nejen při barvení vajíček. Působivé jsou například barevné keramické či kovové figurky slepiček či zajíčků nebo oveček. Dobře vypadají také plechové kvetináče či truhlíky, do kterých můžete naaranžovat květiny či kraslice. Dozdobit interiér můžete i díky barevným polštářkům či svíčkám.  

 

 

Geniální způsoby, jak dostat vaše pokojovky do formy. Zalévejte je touto směsí a znovu ožijí

Zatímco některé pokojovky vyžadují přes zimu klidový režim, jiným udělá dobře hnojivo. Nevíte, které konkrétně vybrat? Vyrobte si ho ze surovin, které máte doma. Hodí se prakticky pro všechny druhy rostlin a je ekologické. Ušetříte peníze za drahé chemické přípravky a vaše rostliny vám poděkují. A ty, co nejsou ve formě, zase ožijí.
svetzeny.cz

Velikonoce 2024 se neobejdou bez květinových vzorů

K jaru patří neodmyslitelně květiny, které budou letos v popředí, pokud jde o vzory různých dekorací. Pořiďte si ubrusy, ubrousky, utěrky či taléře a další nádobí s květinovými vzory, které vnesou do vašeho domova svěžest přírody. Nebo si pořiďte květinové povlaky na polštářky či povlečení s motivem květin. Kouzlo se skrývá v detailech. 

 

K Velikonocům patří také věnce na dveře

Výzdoba vchodových dveří se už tradičně neobjede bez věnce. Tak, jako si pořizujeme adventní věnec, stal se oblíbeným i jeho velikonoční protipól. Věnec si můžete poměrně jednoduše vyrobit sami. Buď můžete použít klasický korpus ze slámy a ozdobit ho například vyfouklými barevnými kraslicemi či peříčky a květinami nebo si uvažte věnec z proutí či větviček bříz a lísek. Fantazii se meze nekladou. Tipy najdete také v naší galerii

 

Velikonoční dekorace si vyrobte s dětmi

Děti milují tvoření a Velikonoce jsou ideální příležitostí, jak si můžete společně vyrobit i pár jarních dekorací. Stačit vám bude barevný karton, lepidlo a nůžky. Vystříhejte podle šablon zajíčky, kuřátka, vajíčka či ovečky a nalepte je na bavlnku. Vyrobíte si tak krásný řetěz, kterým můžete ozdobit třeba proutí ve váze. Nebo využijte roličky od toaletních papírů a vyrobte si z nich stojánky na vajíčka ve tvaru zvířátek. 

Inspiraci na velikonoční dekorace najdete v naší galerii ZDE.

Galerie: Inspirace na nejkrásnější dekorace pro Velikonoce 2024
Zdroj článku