Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie nejkrásnějších podzimních věnců pro inspiraci. Za pár korun si je můžete vyrobit i doma

K podzimu patří neodmyslitelně i stylové dekorace. Mezi nejoblíbenější atributy tohoto období patří nejen dýně, ale také věnce ozdobené různými přírodními materiály. Přinášíme inspiraci na krásné kousky, které si můžete vyrobit sami.

Podzim je s konečnou platností tady a na teplé letní dny už můžeme pro letošek jen vzpomínat. Zároveň je čas vyměnit výzdobu vašeho domova a vytáhnout oblíbené podzimní dekorace. Útulnou atmosféru dodají našemu obydlí nejrůznější věci od svíček, přes barevné polštářky, koberečky nebo obrázky v rámečcích z přírodních materiálů. A co by to bylo za podzimní výzdobu, kdyby v ní chyběl věnec. Hodí se nejen na vchodové dveře, kam ho samozřejmě věšíme nejčastěji. Umístit ho ale můžete i na stěnu kuchyně či některého z pokojů nebo na terasu.

Věnce můžete buď koupit, ale možná vám ještě větší radost udělají, když si je vyrobíte sami. Fantazii se meze nekladou. Co budete potřebovat? V první řadě korpus, který může být ze slámy, proutí, mechu nebo třeba z polystyrenu. Použít můžete i kovový nebo proutěný kruh. Dále se bude hodit drátek nebo provázek a tavná pistole. Pak už si obstarejte dostatek přírodnin, kterými věnec ozdobíte. Do sbírání přírodnin i do vlastní výroby věnce můžete zapojit i děti.

Mohlo by se vám líbit

Galerie: Inspirujte se nádhernou podzimní výzdobou pro váš domov

Podzim je obdobím, kdy se stromy oblékají do svých nejkrásnějších šatů z různých teplých odstínů. Je to doba, kdy se začínáme připravovat na chladnější měsíce venku a zároveň můžeme vytvořit útulnou a inspirující atmosféru uvnitř domova. Podzimní výzdoba je skvělým způsobem, jak přivítat tuto sezónu a přinést kouzlo podzimu i do našich domovů.
svetzeny.cz

Jaké materiály se na výrobu podzimních věnců hodí?

Pokud máte rádi rustikální vzhled, vsaďte na čistě přírodní materiály jako jsou suché větve, barevné listí, šišky, ořechy, kaštany, žaludy nebo třeba kukuřičné slupky. Věnec můžete ozdobit také nejrůznějšími rostlinami a květinami. K podzimní výzdobě patří chryzantémy, ecinacea, vřes, suché bodláky, šípky nebo trávy. Zajímavě a opravdu „podzimně“ bude vypadat věnec, když jej ozdobíte okrasnými mini dýněmi, jablíčky nebo hruškami.

Pokud nechcete použít čerstvé ovoce, není problém sehnat umělé dekorace, které vypadají velmi autenticky. Seženete je třeba v květinářstvích či zahradních centrech, kde jsou k dostání také nejrůznější figurky a další prvky s podzimní tématikou. Přírodniny vybírejte každopádně v teplých podzimních barvách jako je okrová, vínová, hnědá, oranžová nebo tmavě modrá. Tyto odstíny vytvářejí útulnou a hřejivou atmosféru, která k tomuto ročnímu období patří.     

Mohlo by se vám líbit

DIY: Vyrobte si pralinky do koupele – jednoduše a ekologicky

Pokud byste chtěli používat méně plastu v koupelně, tyto roztomilé pralinky jsou pro vás to pravé. Jsou šetrné k životnímu prostředí a stylové jako doplněk v koupelně.
svetzeny.cz

Kromě přírodní materiálů se pro ozdobu podzimních věnců hodí také dekorativní stuhy a mašle, jež dodají věnci punc elegance. Pokud budou z pleteniny nebo pytloviny, podpoří navíc i rustikální vzhled. Dalším prvkem, který je vhodný na věnec umístit, jsou světýlka. Světelný řetěz umocní po setmění útulnou atmosféru vašeho domova. Pamatujte, že při výrobě se nemusíte držet zpátky, protože vaší kreativitě a fantazii se meze nekladou. Nebojte se experimentovat s různými materiály a kombinovat je. Vytvořte si věnec, který bude ladit s vaším osobním stylem a prostředím, v němž bude umístěn.       

Nejkrásnější podzimní věnce
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku