Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Inspirujte se nádhernou podzimní výzdobou pro váš domov

Info ikona
Výzdoba

Podzim je obdobím, kdy se stromy oblékají do svých nejkrásnějších šatů z různých teplých odstínů. Je to doba, kdy se začínáme připravovat na chladnější měsíce venku a zároveň můžeme vytvořit útulnou a inspirující atmosféru uvnitř domova. Podzimní výzdoba je skvělým způsobem, jak přivítat tuto sezónu a přinést kouzlo podzimu i do našich domovů.

Hit podzimu a babího léta 2023: V těchto trendy botách pohodlně a stylově prochodíte celou sezonu

svetzeny.cz

Jaké jsou vhodné odstíny pro podzimní výzdobu

Hlavním odstínem podzimu je bezesporu oranžová, která evokuje teplé a přívětivé pocity a dodává útulnost interiéru. Ovšem nezapomínejme také na další podzimní barvy, jako je žlutá, jasně červená, kaštanově hnědá nebo třeba khaki. Tyto barvy spolu tvoří harmonickou paletu, která dodá vašemu domovu tu pravou podzimní atmosféru.

Hlavní prvky podzimní výzdoby, které rozzáří váš domov

Jedním z nejoblíbenějších dekoračních prvků podzimní výzdoby je dýně, jelikož je právě období její sklizně. Dýně existují v různých velikostech a odstínech. Menší mohou být umístěny různě na nábytku a okenních parapetech, větší pak tvoří dekoraci především venku. Kromě toho můžete dýně vyřezávat do různých vzorů a vytvářet tak originální svícny. Zároveň se tak svezete na vlně svátku Halloween, který se slaví především ve Spojených státech. Dalším skvělým prvkem podzimní výzdoby jsou suché listy. Můžete je nasbírat ve vašem okolí nebo zakoupit umělé listy, které se nebudou drolit. Listy můžete použít jako podklad pro aranžmá s dýněmi, svíčkami nebo květinami. Mohou také vytvořit krásný podzimní věnec na dveře. Stejně tak suché květiny jsou velmi příjemnou podzimní dekorací, která vytvoří elegantní a vintage atmosféru ve vašem domě. Můžete je dát do vázy na stůl, nebo je různě rozmístit po domě. Můžete také v přírodě nasbírat pár žaludů, kaštanů či šišek a použít je jako doplňky vaší výzdoby.

Móda: Stylistka odhalila trendy barvy podzimu 2023 a prozradila, jak je nosit a kombinovat

svetzeny.cz

Nezapomeňte při podzimní výzdobě na svíčky

Na podzim se už dny výrazně krátí a tma přichází brzy, proto jsou nepostradatelným prvkem podzimní výzdoby také svíčky. Vybrat můžete svíčky i s různými vůněmi, které evokují podzimní atmosféru, jako je vůně jablek, skořice nebo dřeva. Svíčky můžete umístit do skleněných svícínků nebo na podnos se suchými listy a dýněmi. Jen dbejte na bezpečnost, jelikož suché listy snadno vzplanou.  

Zapojte do podzimní výzdoby také děti

Z podzimní výzdoby se může stát také forma zábavy pro vaše děti či vnoučata. Můžete s nimi vyřezávat dýně, společně vytvořit podzimní obrázky nebo věnce. Děti mohou také sbírat ty nejhezčí suché listy a květiny na procházkách přírodou, čímž je zapojíte do tvorby výzdoby a zároveň mohou objevovat krásy podzimu.

Zdroj článku