Přejít k hlavnímu obsahu

Halloween plný magie: Vyzkoušejte věštění ze zrcadla, hrnečků či z chleba. Co prozradí o vaší budoucnosti?

Info ikona
Čáry v dlaních

Halloween se neodmyslitelně blíží a s ním i šance vyzkoušet něco magického. 31. Říjen je jedním z nejtajuplnějších dnů v roce, kdy se mnoho lidí po celém světě pouští do zajímavých věšteckých nebo tajemných rituálů. Pokud byste si letos také nějaké ráda vyzkoušela, máme pro vás pár tipů.

Chcete si zkusit předpovědět budoucnost, ověřit si jak je na tom váš vztah nebo toužíte mít více peněz? Halloween je pro tyto tajemné rituály plné věštění jako stvořený. Jaké zajímavé zvyky spojované s posledním dnem v říjnu můžete vyzkoušet?

Věštění ze zrcadla

Zajímavým halloweenským rituálem je věštění budoucnosti ze zrcadla. Tato tradice pochází z Velké Británie z konce 19. století. Někteří lidé věří, že když mladý člověk bude v tmavé místnosti zírat dlouhou dobu na odraz v zrcadle, zjeví se mu v něm tvář budoucího manžela nebo manželky. Tento rituál může být ale také velmi strašidelný. Podle pověsti se totiž mladým lidem může v zrcadle namísto tváře zjevit pouze kostra, v takovém případě legenda praví, že se svatby nedočkají a zemřou před svatbou.

Info ikona
Věštění ze zrcadla

Budoucnost z hrnků

Jestliže byste ráda věděla, jak se vy a vaši blízcí budete mít v nejbližší budoucnosti, vyzkoušejte halloweenský výklad z hrnečků. Položte před sebe na stůl 4 stejně velké hrnečky, do jednoho z nich vložte minci, do druhého prsten, do třetího vřes a čtvrtý hrnek nechte prázdný. Postupně si s rodinou zavazujte oči šátkem či šálou, zatočte se několikrát dokola a potom se dotkněte jednoho z hrnků. To, co pod ním po zvednutí najdete, napoví něco o vaší budoucnosti. Prsten značí osudovou lásku či sňatek, mince přináší finance, vřes je zase znamení, že budete šťastní. Pokud ale odklopíte hrnek, pod kterým nic nenajdete, čeká vás spoustu překážek a dřiny

Kvůli čemu by vás mohli v minulosti upálit jako čarodějnici? Stačilo psaní levou rukou, zkažené mléko a další nevinné důvody

svetzeny.cz

Ovocný chléb Barmbrack

Pečení chutného ovocného chleba plněného rozinkami zvaného barmbrack a dalším kandovaným ovocem o Halloweenu pochází pravděpodobně z Irska z 18. století. Název pravděpodobně pochází ze dvou irských slov bairín (bochník) - a breac (kropenatý kvůli obsaženým rozinkám), tedy dohromady v překladu kropenatý bochník. Jedná se o irskou tradici, kterou místní obyvatelé dodržují v upravené podobě dodnes. Lidé věřili, že předměty, které do chleba zapečou, předpoví jejich budoucnost.

Info ikona
Chleba Halloween

Halloweenské rituály: Čarodějnice radí, jak za pomoci kouzel a talismanů získat peníze, lásku a štěstí

svetzeny.cz

Zatímco dříve se do chleba vkládaly různé předměty, dnes se nejčastěji do chleba vkládá už jen prsten nebo mince. Prsten, který naleznete po rozkrojení chleba, znamená, že jste dítětem štěstěny či se brzy vdáte nebo oženíte. Mince vám zase přinese bohatství. V minulosti ale hospodyňky zapékaly do chleba i další předměty, jako třeba hůl a hadr. Hůl znamenala problémy v lásce či sňatku a hadr byl předzvěstí chudoby. Pokud někdo v barmbracku našel hrách, znamenalo to, že se nikdy nevdá či neožení. Tento chléb se od 19. století v Irsku prodává také v ochodech. Na rozdíl od minulosti v něm však kvůli bezpečnosti nenajdete většinu původních předmětů, které se při věštecké hře dříve běžně používaly. Na internetu najdete recepty, díky kterým zvládnete chléb upéct i doma. Nejen, že si pochutnáte, ale dozvíte se i něco o své budoucnosti.

Zdroje: secretmanchester.com; thecoolist.com

Samhain: Keltský svátek, kdy se stírá hranice mezi světem mrtvých a živých. Jak jej dle kartářky oslavit?

svetzeny.cz

Halloween speciál: Všechno (nejen) pro strašidla

elle.cz