Přejít k hlavnímu obsahu

Novoluní ve Štíru: Bude mít neuvěřitelnou magickou sílu. Nejvíce ovlivní Býky, Lvy a Vodnáře

Info ikona
novoluní

Ve čtvrtek 4. listopadu nastane jedno z nejintenzivnějších novoluní tohoto roku. Bude se odehrávat ve znamení tajemného, vášnivého a zároveň hluboce emocionálního Štíra. Jaká energie bude tou dobou proudit? Nejvíce listopadové novoluní ovlivní Býky, Lvy, Štíry a Vodnáře.

Novoluní ve znamení Štíra

Listopadové novoluní nastane 4. listopadu. Odehraje se ve znamení Štíra. Astrologové se shodují, že se bude jednat o velmi intenzivní novoluní, jehož sílu pocítíme všichni. Toto novoluní bude hlavně o nás samotných. Přináší jedinečnou příležitost, jak se naladit na svou intuici a „otevřít třetí oko“. Obecně bývá novoluní skvělým časem pro jakékoliv nové začátky. Listopadové novoluní nám však nabízí víc, je to šance ponořit se do svých myšlenek a upřímně si přiznat, že je čas dát určitým věcem v našich životech sbohem a připravit se na nový začátek. Znamení Štíra má v sobě cosi tajemného, magneticky přitažlivého i hluboce emocionálního. Připravte se na to, že věci budete prožívat intenzivněji, než jste zvyklí. Může docházet k odhalení pravd, které doposud zůstávaly skryté. Připravte se na to, že se v tomto období mohou věci rychle a radikálně měnit.

Roli hraje i postavení planet

V astrologii je třeba věnovat pozornost i postavení jednotlivých planet. Co se týče listopadového novoluní, nejdůležitější je postavení planety Uran v této době. To je totiž planeta, která symbolizuje touhu po změně a vzpouru. Jak již bylo řečeno, novoluní je vždy o změnách, ale postavení planety Uran na ně vytváří mnohem silnější tlak, než je tomu obvykle. Vyložit si to můžete tak, že pokud jste se dlouho odhodlávali k tomu, abyste „provedli radikální řez“, konečně k tomu najdete odvahu nebo dokonce budete okolnostmi dotlačeni k tomu, abyste to udělali. Tato vzpurná energie může ovlivňovat všechny sféry našeho života, zejména finance a intimitu. Je to také období, kdy se všichni můžeme cítit neklidní a napjatí.

Info ikona
Tyrkysová aura

Na druhou stranu jsou tu planety, které vliv Uranu vyrovnávají. Jedná se o Merkur a Venuši. Bez nich by energie Uranu mohla způsobit chaos a otřesy starých základů, ale postavení těchto dvou planet celou situaci krotí. Tyto planety vás „podrží“, ať už váš život bude procházet jakýmikoliv zvraty. Díky nim situaci všichni lépe ustojíme.

Čtyři znamení zvěrokruhu, která ovlivní listopadové novoluní nejvíce

Novoluní se odehrává ve Štíru, je tedy logické, že Štíři budou jedni z těch, kteří jeho vliv pocítí nejvíce. Kromě nich tato energie velmi zasáhne také Býky, Lvy a Vodnáře. Býci musí počítat s tím, že jejich vztahy budou napjaté. Teď nemáme na mysli jen vztahy partnerské, ale i ty na pracovišti, ve škole, v rodině, mezi přáteli. Čekají vás plamenné rozhovory, dávejte si pozor na volbu slov. Lvi budou v období novoluní značně citliví a sentimentální, což pro ně není vůbec typické. Upadnou do nostalgie a budou vzpomínat na staré časy. Jindy veselí a zábavní Lvi se uzavřou sami do sebe. Pro Štíry je to nejdůležitější novoluní celého roku. Bude o hledání sebe sama. Řada Štírů v tomto čase přijme i své stinné stránky. Štírům přináší toto magické období i spoustu nových příležitostí. Dalo by se říct, že v tomto čase mohou začít žít podle svých snů, vesmír je jim nakloněn. Vodnáři se musí připravit na kariérní změny. V období novoluní si řada z nich uvědomí, že se nikam neposouvá. Ustrnutí na místě není komfortní pozice pro Vodnáře – to je jeho noční můra. Proto budou Vodnáři hodně přemýšlet, jak svůj profesní život změnit k lepšímu. Toto znamení se nebude bát měnit zaměstnání ani v dnešní těžké době.

Zdroje: InStyle, Nylon, Bustle