Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete zažít o Halloweenu něco, z čeho vám půjde mráz po zádech? Zkuste mluvit s mrtvými!

Info ikona
Mluvení s duchy

Pokud máte rádi nadpřirozeno, pravděpodobně jste někdy v životě zkoušeli vyvolávat duchy. Pokud jste to nikdy nezkusili, možná se ve vás probudí po přečtení následujících řádků zvědavost a některou z metod, jak mluvit s mrtvými či tzv. vyvolávat duchy, vyzkoušíte.

Info ikona
Ouija

Spiritistická tabulka Ouija

Ouija je spiritistická tabulka, na které se nachází písmena abecedy, čísla od nuly do devíti, slova „ano“ a „ne“ a slovo „sbohem“ v dolní části. Součástí tabulky bývá plastové srdíčko či tzv. planžeta. Jedná se o předmět, na který si účastníci vyvolávacího obřadu položí prsty, a následně se hýbe tak, jak jej údajně vede duch. Účastníci pak pokládají otázky, na které má duch odpovědět právě pomocí spiritistické tabulky.

Vyvolávání pomocí pentagramu

V dalším z rituálů vytvoří člověk, který chce vyvolávat, kruh o průměru asi 2,7 metru, do kterého nakreslí pentagram. Poté vytvoří ještě jeden totožný kruh s pentagramem vedle, který slouží ke spoutání vyvolaného ducha. Tento obřad prý však vyvolává nepředvídatelné démony, takže ho raději nezkoušejte!

Halloween plný magie: Vyzkoušejte věštění ze zrcadla, hrnečků či z chleba. Co prozradí o vaší budoucnosti?

svetzeny.cz

Info ikona
Křišťálová koule

Křišťálová koule

Pomocí křišťálové koule by mělo být lidské médium schopno vidět ducha nebo slyšet jeho hlas. Médium obvykle mluví za ducha a předává tak slova účastníkům přímo. Pokud máte doma křišťálovou kouli, můžete si zkusit, zda nejste médium i vy! Pořádně se zahleďte do koule a intenzivně myslete na zemřelou osobu, může to být i někdo z historie. Uvidíte v kouli náznak mlhy?

Vyvolání čarodějnice pomocí zrcadla

Připravte si rituál v dobře osvětlené místnosti. Zapalte pár svíček, poté zhasněte světla a postavte se před zrcadlo. Jakmile se ve svíčce rozehřeje dost vosku, postříkejte jím zrcadlo. Kolem sebe a zrcadla do kruhu nasypte sůl a rozmístěte svíčky. Během celého rituálu buďte velmi potichu! Jakmile vosk na zrcadle uschne, vezměte nůž a vyryjte do vosku jméno ducha, kterého chcete přivolat. Nakonec byste měli potřít zrcadlo trochou krve, ale tento krok doporučujeme přeskočit. Poté začněte procítěně vyvolávat čarodějnici, například slovy: „Čarodějnice v tomto čase, potřebujeme tvou pomoc. Ó, duchu, přijď, vyzýváme tě. Poděl se s námi o svůj příběh, než začne svítat,“.

Příšerný Halloween nečeká jen na jedno znamení zvěrokruhu. Vodnáři budou podráždění, Berani zažijí zmatek

svetzeny.cz

Info ikona
Rituál

Mluvte s mrtvými pomocí svíček

Zapalte bílou svíčku a zaměřte se na osobu, se kterou chcete mluvit. Vezměte dva malé papírky, na jeden napište „ANO“ a na druhý „NE“. Pod oběma slovy nakreslete pentagram. Do roztaveného vosku na svíčce přidejte sůl, aby se na svíčku mohl napojit duch. Umístěte oba papírky co nejblíže a stejně daleko k plamenu svíčky. Poté se zeptejte, zda je s vámi přítomen nějaký duch. Sledujte plamen svíčky, a pokud se přikloní k papírku s nápisem „ANO“, můžete pokračovat v kladení otázek. Sledujte zvláštní znamení, jako je třeba zvláštní poloha svíčky, vlnění plamenu apod. Po dokončení konverzace s „duchem“ svíčku prostě sfoukněte.

Přivolejte si upíra nebo vlkodlaka

Budete potřebovat papír, tužku, sůl a levanduli. Na papír poté nakreslete spirálu a přes ni velké X. Do tvaru kruhu rozsypte sůl a poté spalte levanduli. Pak přivolávejte nadpřirozené bytosti například takto: „Povolávám tě, upíre/vlkodlaku, do této místnosti! Přikazuji ti zůstat v mém kruhu bezpečí. Volám tě, abych tě mohl požádat o pomoc. Tak se staň!“. To je vše. Poté se jen nenechte pokousat.

Halloween speciál: Všechno (nejen) pro strašidla

elle.cz

Samhain: Keltský svátek, kdy se stírá hranice mezi světem mrtvých a živých. Jak jej dle kartářky oslavit?

svetzeny.cz