Přejít k hlavnímu obsahu

Magický den roku 2023: Oslavte požitek a úžas, které jsou spojeny s magií a iluzemi

Info ikona
magický den 2023

Slyšeli jste někdy o Národním magickém dnu? Jedná se o den, který každoročně završuje Národní magický týden v USA a oslavuje slavného kouzelníka Harryho Houdiniho. Magie je bezpochyby jedním z nejstarších divadelních umění na světě a v průběhu let se stala součástí zábavního průmyslu. Přečtěte si, kdy a jak můžete Národní magický den oslavit.

Týdenní horoskop od 9. do 15. ledna: Berani by neměli tlačit na pilu, Kozorozi budou řešit vztahy

svetzeny.cz

Info ikona
Magie

Národní magický den

Národní magický den připadá každoročně na 31. října, kdy představuje a oslavuje život a kariéru Harryho Houdiniho, jednoho z největších světových kouzelníků všech dob. Společnost amerických kouzelníků pojmenovala den jeho smrti jako neoficiální svátek oslavující jeho práci, kromě toho také vytvořila Národní týden kouzel, který se v USA koná každý rok od 25. do 31. října. Poslední den je vyvrcholením tohoto týdne, kdy se oslavuje úžasné a kreativní umění iluzí a triků, které baví lidi již po několik generací. Národní magický den byl dokonce schválen manželkou slavného kouzelníka, paní Houdiniovou. Společnost amerických kouzelníků zahájila oslavy Národního magického dne již v roce 1938 na doporučení jednoho kouzelníka z Chicaga.

Horoskop zdraví na týden od 8. do 14. ledna: Blížence může potkat nepříjemný zánět

svetzeny.cz

Info ikona
Kouzelník

Harry Houdini svými kousky šokoval

Harry Houdini se narodil jako Erik Weisz dne 24. března roku 1874. Tento maďarsko-americký umělec a iluzionista proslul svými kouzelnickými a kaskadérskými triky, kdy největší úspěchy sklízel za své únikové činy, díky kterým si vysloužil přezdívku „Král pout“. Dokázal se totiž dostat z policejních pout, řetězů, lan i svěrací kazajky, kdy mnohdy mu šlo o život, jelikož tyto úniky předváděl v uzavřených nádobách s vodou bez přísunu vzduchu. Ačkoliv byly jeho mimořádné schopnosti mnohokrát zpochybněny, i přesto Houdini svými kousky ohromoval a šokoval své publikum a stal se kouzelnickou legendou. Mimo své magické jeviště hrál také v němých filmech a byl vášnivým letcem.

Jak oslavit Národní magický den?

Ačkoliv je tato oslava magie známá především USA, nic vám nebrání v tom, abyste se k oslavám připojili. Oslava tohoto dne totiž může být velmi zábavnou záležitostí. Můžete si pustit v televizi nějaké kouzelnické pořady, které jsou dostupné online, sledovat filmy s magickou tématikou, nebo se můžete podívat, zda se ve vašem okolí nekoná nějaká magická show. Můžete si také uspořádat svou vlastní oslavu u vás doma a pozvat přátele, naučit se nějaký jednoduchý kouzelnický trik a ten potom přátelům předvést. Vzhledem k tomu, že tento den připadá na Halloween, který je poslední dobou populární i v České republice, můžete oslavu těchto dvou svátků spojit a zapojit do halloweenské zábavy i nějaké prvky magie. Oslavit tento den můžete i tím, že si přečtete zajímavosti o Harrym Houdinim, nebo si pustíte jeden z jeho raných filmů.

Andělská poselství pro rok 2023: Těžký rok vyzkouší vaši osobnost a donutí vás zapomenout na minulost

svetzeny.cz

Info ikona
Kouzelník

Popřemýšlejte nad magií

Pokud se vám nechce do oslav zahraničních svátků, můžete si alespoň položit otázku, jak vnímáte magii. Magie je totiž prastará praxe zakořeněná v posvátných rituálech či například duchovních věštbách se záměrem vyvolat, manipulovat či alespoň projevit nadpřirozené síly, bytosti či entity. Ale i v dávné minulosti již lidé magii vnímali i jako formu zábavy, tedy minimálně v literatuře, kdy legendární Papyrus Westcar, staroegyptský dokument datovaný do doby Střední říše či Druhého přechodného období, zmiňuje fiktivního staroegyptského kouzelníka jménem Djedi, který měl dělat zázraky za vlády faraona Chufua. Je magie jen iluzemi a triky, nebo se za ní skrývá i něco více?

Zdroj článku