Přejít k hlavnímu obsahu

"Skládací" trik, díky kterému budou vaše trička jako ze škatulky

Info ikona
Jak skládat tričko

Roztřídit prádlo, vyprat, vyžehlit a úhledně urovnat do komínků. Tento trik vám pomůže poskládat trička za pár sekund!

Triky, které nám usnadní práci v domácnosti, milujeme! Není se čemu divit, práce je hodně a času málo. 

Nic neudělá správné hospodyňce větší radost, než kvalitní úklid který nás nestojí mnoho času. 

Komínky z triček, z kalhot, z oblečení „na doma“, to bylo dětství každého z nás. Marie Kono, expertka na úklid, radí, že je lepší skládat oblečení speciálním způsobem za sebe, nikoli na sebe. Do skříně se toho více vejde a budete mít větší přehled o složení vašeho šatníku.

Pokud jste ovšem "komínkáři" naučíme vás trik, který si zamilujete!

Nejdůležitější pravidla úklidu

Každá věc má své místo
Pokud budete mít vše roztřízené a bude mít každá vše své určené místo, bude pro vás jednodušší po použití věc vrátit a zamezíte tak tvoření nového nepořádku. Uklízení nastoluje rovnováhu. V hlavě i domácnosti.

Myslete pouze pozitivně
Také máte ve skříni džíny, do kterých už roky plánujete zhubnout, a nesnášíte je za to, jak vám pokaždé připomenout, že se to nepovedlo? Nevadí, vyhoďte je! Podle expertky na úklid Marie Kondo si doma ponechte věci, které ve vás vyvolávají šťastné pocity. Doma tak zůstane pouze to, co vám činí radost a na negativní energii nebude prostor.

Všechno k sobě
Možná vám naskakuje husí kůže a říkáte si, že to není možné. Je. Marie Kondo tvrdí, že není dobré uklízet po místnostech, jak je většina z nás zvyklá, ale shromáždit stejné věci, které máme po celém bytě na jednu hromadu. Tedy knihy ke knihám, kabelky na druhou hromadu a budete překvapené, kolik množství vlastníte. Často se stává, že máme v domácnostech tak trochu „všechno všude“. Poté, co uvidíte na vlastní oči hromady věcí, budete zaručeně překvapená.

Čištění trouby přes noc: Jednoduché, šetrné k životnímu prostředí a účinné

Věděli jste, že troubu lze vyčistit, když spíte? Tato metoda se vám zalíbí natolik, že už nikdo nebudete umývat troubu jinak. A velké plus navíc – je šetrná k životnímu prostředí.
svetzeny.cz

Vyzrajte nad namrzlým čelním sklem u auta. Trik s horkou vodou vám vyrazí dech

Namrzlé sklo a vás čeká nepříjemné ranní „škrábání“? To je minulost! Pokud vyzkoušíte tento trik, ušetříte ráno čas i svoje nervy.
svetzeny.cz