Přejít k hlavnímu obsahu

Vyzrajte nad namrzlým čelním sklem u auta. Trik s horkou vodou vám vyrazí dech

Info ikona
Jak rozmrazit čelní sklo

Namrzlé sklo a vás čeká nepříjemné ranní „škrábání“? To je minulost! Pokud vyzkoušíte tento trik, ušetříte ráno čas i svoje nervy.

Známe to všichni – ranní rutina. Rychle se nachystat, osprchovat, připravit děti do školy a vyrazit do práce. Pokud parkujete auto venku na ulici, může se vám situace dost zkomplikovat počasí. Zamrzlá skla a vás čeká nepříjemné zdlouhavé škrábání.

V aplikaci TikTok sdílejí uživatelé hojně video, které změní život i vám. Trik na rozmrazení je naprosto jednoduchý. Stačí naplnit teplejší, ale ne teplou! vodou silnější igelitový pytlík a vyrazit k autu.

Důmyslný „skládací“ trik: takovou tortillu jste ještě nejedli

svetzeny.cz

Nevynechávejte odmrazování

Ve spěchu? Nestačí jen seškrábat dost, abyste viděli přes přední sklo. Abyste mohli bezpečně řídit, musíte z každého okna vidět. Slunce nebo světlo může zasáhnout zbývající led a během jízdy vás oslepit. Ponechání ledu na vašem autě představuje bezpečnostní riziko i pro ostatní řidiče. Každou zimu se čelní skla poškozují v důsledku pádu ledu z automobilu a na auto za ním. Udělejte si dalších 5 nebo 10 minut, abyste byli v bezpečí vy i všichni ostatní kolem vás.

Nepoužívejte stěrače

Stěrače jsou navrženy tak, aby odvedly vodu z čelního skla, nikoli ledu. Používání stěračů k odstraňování ledu z čelního skla vám může zničit stěrače. Možná si všimnete, že se stěrače nemusí otírat efektivně poté, co je donutíte škrábat čelní sklo. To může vést k častější výměně stěračů.

Nepoužívejte horkou vodu

Může být lákavé použít alternativy, jako je horká voda, abyste se rychle zbavili ledu. Tím se vytvoří rychlá změna teploty, která může prasknout vaše čelní sklo. Nechte si horkou vodu na kávu.

Použijte správnou škrabku na led

Nejlepší škrabky na led jsou plastové škrabky na led s kartáčem s měkkými štětinami. Kartáčový konec se zbaví sněhu, aniž by škrábal vaše auto nebo okna. Plastová škrabka nepoškodí vaše auto jako provizorní škrabka. Jakmile je váš odmrazovač zapnutý na pár minut, můžete seškrábnout čelní sklo.

Díky tomuto „ledovému“ triku už nikdy nebudete muset žehlit

svetzeny.cz

Čištění trouby přes noc: Jednoduché, šetrné k životnímu prostředí a účinné

svetzeny.cz

Žlutá hvězda je symbolem utrpení a smrti. Co znamenala pro ty, kteří ji museli nosit?

svetzeny.cz