Přejít k hlavnímu obsahu

Díky tomuto „ledovému“ triku už nikdy nebudete muset žehlit

Info ikona
Jak nemuset žehlit

Když tuto „kouzelnou“ věc vložíte do sušičky, vaše oblečení z ní vyjde jako právě vyžehlené. Nevěříte? Vyzkoušejte to a budete se divit.

Už žádné žehlení

Prát, sušit, žehlit – proces, než se vrátí naše oblíbené oblečení zpátky do skříně, je vskutku zdlouhavý a úmorný. Máme pro vás trik, díky kterému se alespoň jeden z výše uvedených bodů smaže jednou pro vždy.

Vložte kostky ledu do sušičky

Sušte oblečení jako obvykle, dokud není úplně suché. Poté přidejte do sušičky tři až pět kostek ledu a prádlo znovu na několik minut sušte při vysoké teplotě. Tající led se stává horkou vodní párou, která vyhlazuje látky. To má stejný účinek jako parní žehlení. Když prádlo vytáhnete ze sušičky a opatrně ho pověsíte na sušák, bude jako vyžehlené a vás to nebude stát žádnou práci.

Místo žehlení stihnete rychlý úklid

Info ikona
Triky po rychlý úklid

Čištění trouby přes noc: Jednoduché, šetrné k životnímu prostředí a účinné

svetzeny.cz

1. Pouze pozitivně

Také máte ve skříni džíny, do kterých už roky plánujete zhubnout, a nesnášíte je za to, jak vám pokaždé připomenout, že se to nepovedlo? Nevadí, vyhoďte je! Podle expertky na úklid Marie Kondo si doma ponechte věci, které ve vás vyvolávají šťastné pocity. Doma tak zůstane pouze to, co vám činí radost a na negativní energii nebude prostor.

2. Všechno k sobě

Možná vám naskakuje husí kůže a říkáte si, že to není možné. Je. Marie Kondo tvrdí, že není dobré uklízet po místnostech, jak je většina z nás zvyklá, ale shromáždit stejné věci, které máme po celém bytě na jednu hromadu. Tedy knihy ke knihám, kabelky na druhou hromadu a budete překvapené, kolik množství vlastníte. Často se stává, že máme v domácnostech tak trochu „všechno všude“. Poté, co uvidíte na vlastní oči hromady věcí, budete zaručeně překvapená.

3. Nostalgie sem nepatří

Všichni máme ve sklepě nebo hluboko ve skříni schovanou krabici, ve které máme věci „na památku“ od lidí, kteří už tu nejsou. Nenechávejte věci bez užití a vystavte je na povrch. Pokud vám nebudou dělat radost nebo nebudou užitečné, poděkujte za ně, vyfoťte si je na památku a zbavte se jich. Podle Marie si máme milované osoby připomínat jídlem, které měl dotyčný rád, filmem, písní, ale ne předmětem.

4. Štosy papírů k ničemu

Schováváme po šuplících smlouvy, faktury a letáčky, které ani nepotřebujeme. Projděte dokumenty a zjistíme, že většinu můžete vyhodit. Důležité smlouvy najdeme v internet bankách, můžeme si dokumenty oskenovat a uložit v počítači. Věci, které je potřeba vyřešit si dejte na místo, kde budou stále na očích, abyste nezapomněli.

Prozradíme vám základní chyby při vaření těstovin

svetzeny.cz

5. Věci skladujte podle velikosti

Nakupte průhledné boxy a ukládejte věci podle velikosti. Tedy velké k velkému, malé k malému. Budete tak mít lepší přehled o tom, co je kde uložené.

6. Skládat oblečení za sebe

Komínky z triček, z kalhot, z oblečení „na doma“, to bylo dětství každého z nás. Marie Kono radí, že je lepší skládat oblečení speciálním způsobem za sebe, nikoli na sebe. Do skříně se toho více vejde a budete mít větší přehled o složení vašeho šatníku.

7. V kuchyni mějte věci, které používát

Pokud máte na lince toustovač a používáte ho jednou za týden, ukliďte ho. Věci, které používáte si dejte na místo, kam na ně dobře dosáhnete a budete je mít hned po ruce. Naopak spotřebiče a náčiní, které nepoužíváte, můžete uklidit, prodat nebo někomu věnovat.

8. Každá věc má své místo

Pokud budete mít vše roztříné a bude mít každá vše své určené místo, bude pro vás jednodušší po použití věc vrátit a zamezíte tak tvoření nového nepořádku. Uklízení nastoluje rovnováhu. V hlavě i domácnosti.