Přejít k hlavnímu obsahu

Dokonalé vánoční atmosféry dosáhnete spojením všech pěti smyslů: Inspirujte se jednoduchou výzdobou, která zabere pár minut

Vánoce se kvapem blíží a vy možná nestíháte tak, jak jste si představovali. Máme pro vás skvělé tipy na výzdobu, které vám zaberou zlomek času a naladí vás na pohodovou vánoční atmosféru. Připravte se na příchod nejkrásnějších svátků společně s námi.

Vánoce jsou tu již za pár dní a vy ještě nemáte hotovou vánoční výzdobu? Nevadí, dáme vám tipy, které vašemu domovu dodají útulnou atmosféru. V první řadě zvažte celkový styl vašeho bydlení a nezáleží na tom, zdali je to byt či dům. Jaké u vás převládají materiály? Pokud máte v oblibě sklo a kov, tak zapomeňte na slaměné či dřevěné ozdoby. Naopak pokud váš domov je spíše v útulném retro stylu, tak kovové a lesklé dekorace nejsou to pravé. Nezapomeňte na Vánoce potěšit všechny smysly – zrak, čich, sluch, hmat i chuť.

Útulná záře – zrak

Prvně vsaďte na správné osvětlení na stromeček i dalších světelných dekorací. Jaký typ světla doma máte? Studená či teplá? Vyberte si jen jeden druh a toho se držte. Světla do žluta působí více hřejivým dojmem a hodí se k nim nejvíce dekorace ve zlaté, zelené nebo červené barvě. Naopak bílá světla – studená, skvěle pasují ke stříbrné, bílé, šedé a modré. Ať už si vyberete jakýkoliv typ světla, tak můžete vytvářet jednoduché ozdoby. Například vánoční světýlka umístěná do velkých i malých sklenic. Můžete je ozdobit šiškami, baňkami, jmelím nebo větvičkami. Rozmístíte je pak po interiéru, čím víc kusů tím líp, krásně tím sladíte celý prostor.

Vonné svíčky – čich

Mezi oblíbené vánoční vůně patří především skořice, muškátový oříšek, perník, borovice, hřebíček, pomeranč, vanilka, máta peprná, zázvor a cedrové dřevo. Zapalte vonné svíčky, naaranžujte misky s potpourri nebo rozvěste po celém domě pomeranče s hřebíčkem, abyste jej naplnili vánočními vůněmi.

Vánoční trendy 2022: Prohlédněte si úchvatné vánoční stromečky. Letos jsou v módě klasické barvy, bílá i jedna netradiční

Vánoce patří k nejočekávanějším svátkům roku, mnoho lidí si proto dává s přípravami na ně mimořádně záležet. A stejně jako ve světě módy i ve vánoční výzdobě se každoročně mění trendy. Přečtěte si, jaké barvy budou letos na stromečcích hitem, a inspirujte se v naší galerii.
svetzeny.cz

Oblíbené koledy – sluch

V předvečer velkého dne si nechte v pozadí jemně hrát oblíbenou vánoční hudbu, abyste si co nejlépe užili toto období. Oblíbené jsou vánoční koledy nebo modernější skladby jako Jingle Bells, O Holy Night nebo populární písně od Mariah Carey. Pravou vánoční atmosféru vykouzlí krb, pokud ho nemáte, můžete si pustit na televizi obraz plápolajícího ohně a zvuky praskajícího dřeva.

Přidejte vrstvy – hmat

Co více podpoří útulnou a příjemnou vánoční atmosféru než měkké deky, kožešiny, koberce a polštáře. Nešetřete s nimi a vyzdobte si tak svou sedačku, ale klidně i nějaká volná místa na podlaze. O Vánocích se sejde početná rodina a volné místo se vám bude hodit. Vrstvy přidávejte i v podobě závěsů ve stejných barvách jako máte výzdobu.

Vánoční dobroty – chuť

Sváteční období je nejnostalgičtějším obdobím v roce, které vás může přimět k touze po tradičních vánočních jídlech, na kterých si každoročně pochutnáváte. Kdo by nemiloval bramborový salát, sladké cukroví nebo punč, který zahřeje?

Nezapomeňte na Vánoce potěšit všechny smysly
Zdroj článku