Přejít k hlavnímu obsahu

Vánoce 2023: Rychlá a levná trendy dekorace, kterou ozdobíte snad úplně všechno

Info ikona
Vánoční mašle

Kdy jindy vyzdobit každý kout vašeho domova než právě na Vánoce? Lidé vytahují všechna světýlka, která doma najdou, aby je umístili do oken, jehličí voní doma na každém kroku a stůl i dveře zdobí překrásné věnce. Někteří však jdou ještě dál a pořizují si například stylové dekorace, svícny či dokonce povlaky. Největším trendem letošních Vánoc je však dekorace, kterou vyrobíte za pár vteřin a ozdobíte s ní každý kout.

Hitem letošních Vánoc je rychlá a levná dekorace, která je trendy

Je jednoduchá a o Vánocích ji často vídáte třeba na věncích, ale dosud jste jí nejspíš nevěnovali tolik pozornosti. Řeč je o obyčejné mašli, která se stala pro letošní rok neuvěřitelně populární dekorací. Nezdobí tak jen věnce, ale i svícny, dveře nebo dokonce vánoční stromky. Mašle je přitom velmi vděčnou ozdobou, je totiž velmi rychle hotová a díky dnešnímu výběru barev stuhy si můžete s výzdobou opravdu pohrát. A co víc – po Vánocích mašle zkrátka rozvážete a zbude vám stuha například na balení dárků během roku nebo na Velikonoce, kde stuhy určitě také upotřebíte.

Vánoce 2023: Galerie nejkrásnějších vánočních stromků, které vás učarují

Vánoční období je čas lásky a pohody, kdy se naše domovy proměňují do prostor jako z pohádky plných třpytu a světla. Jedním z hlavních symbolů vánoční výzdoby je bezesporu vánoční stromek. Pro letošní rok přinášíme v naší galerii inspiraci s nejkrásnějšími vánočními stromky, které rozzáří vaše domovy a přinesou do nich kouzlo sváteční atmosféry.
svetzeny.cz

Jak vyrobit perfektní mašli

Vyrobit krásnou mašli je samozřejmě jednoduché, přesto se však hodí znát pár tipů, díky kterým budou vámi vyrobené mašle vypadat dokonale. Nejprve si vyberte barvu stuhy. Můžete zvolit jednu barvu, která by neměla být příliš křiklavá (například jedlově zelená, tmavě červená, starorůžová nebo krémová), nebo vybrat více barev, které by k sobě měly ladit (například červená se zlatou, modrá se stříbrnou). Stuha by měla být kvalitní, kdy sametový vzhled jí udělá ještě elegantnější. Pokud dekorujete mašlemi třeba stromek, nastříhejte si stuhu na stejné délky. Nejprve složte oba konce stuhy tak, abyste vytvořili obě křídla mašle, aniž byste vytvořili uzel. Dejte pozor, aby stuha nebyla nikde překroucená. Poté kolem středu mezi křídly uvažte krátký kousek stuhy stejné barvy, aby vytvořila střed mašle. Můžete střed zafixovat kapkou transparentního lepidla.

Galerie: Nejkrásnější adventní věnce na stůl a na dveře. Vyrobíte si je za pár korun i doma

Patří ke koloritu Vánoc a jsou součástí našich domovů po celý čas adventu, až do konce vánočních svátků. Adventní věnce, zdobené symbolicky čtyřmi svíčkami, si můžete koupit v každém květinářství. Pokud máte chuť a chvilku času, vyrobíte si je jednoduše i doma. Přinášíme inspiraci na tradiční i moderní věnce, které mohou ozdobit váš stůl i vchodové dveře.
svetzeny.cz
Ozdobte domov vánočními mašlemi
Zdroj článku