Přejít k hlavnímu obsahu

Špatná energie: Vstup do domu ovlivňuje váš život. Ihned vyhoďte nepotřebné věci přitahující negativní energii. Jak snadno prostor vyčistit?

Říká se, že vstup do domova představuje ústa ve vašem domově. To, co spatříme při tom, kdy vcházíme do úvodní místnosti může ovlivnit následující pocity z celého prostoru. Jakými způsoby můžeme ovlivnit to, abychom se my i příchozí hosté cítili příjemně? Inspirujte se našimi feng-šuej tipy, které mohou přetvořit vaše prostředí k příjemnějšímu!

Vnější oblast vchodu je první důležitou vstupenkou 

Už když jdeme ke vchodu bytu nebo domu, může prvotní kontakt s vnitřní částí vstupu ovlivnit naše pocity. Podle feng-šuej by se cesta do domu měla vinout. Ne vždy máme každý takové možnosti, pokud bydlíme v bytě činžovního nebo panelákového typu. Harmonický tok mohou podpořit rostliny umístěny střídavě napravo a nalevo od vchodu bytu. Pro zvýraznění hlavních dveří postavte vlevo i vpravo dva stejné předměty. Mohou to být květináče s keříky nebo květinami. I taková maličkost, jako je otevírání dveří může ovlivnit tok energie, která proudí do domova. Ideálním případem je, pokud se dveře otevírají dovnitř, protože vhánějí do bytu čchi, prvotní energii, dle feng-šuej, se kterou vstupujeme do prostor. Vchodové dveře by neměly mít zjevné vady, jako praskliny, díry a pukliny. Vše, co ničí jejich odstín.  Stačí je jen natřít novou barvou, která přitáhne pohledy kolemjdoucích. 

Vstupní chodbu nezaplňovat nepotřebnými předměty 

Ideální je, pokud máte po otevření vstupních dveří před sebou široký prostor. Přece jen se nikdo necítíme komfortně, pokud v početné návštěvě vstoupíme do místnosti, která je stísněná. Ani ostré předměty na podlaze, po kterých šlapeme nebo ostré hrany nábytku nejsou faktory přispívajícími k pozitivní energii.

Pokud je vaše vstupní předsíň malá a těsná, je o to důležitější tento prostor nezaplňovat. Oblečení na věšácích, které déle nenosíte, uschovejte do uzavřených skříní. Předměty, které úlohou patří do jiných místností se snažte odstranit, protože působí rušivě.

Pierce Brosnan ukázal svůj luxusní dům v Malibu. Nechybí zde bazén se slanou vodou, vodopád nebo vlastní pláž

Hvězdný Pierce Brosnan (68) prodává své luxusní sídlo. Podívejte se, jak vypadá dům za 100 milionů dolarů!
svetzeny.cz

Nábytek v předsíni minimalizujte 

Jak jsme uváděli v předchozím případě, do předsíně byste neměli situovat nábytek, který účelem patří do jiných místností. Ideální je, pokud je předsíň obdélníková, nebo ještě lépe čtvercová. Pokud si přejete do ni přestěhovat nábytek, měl by sloužit opravdu jen pro předměty, které souvisí s činnostmi, které v předsíni potřebujeme mít, jak se říká, po ruce.

Do vstupní komody a jejich zásuvek tedy určitě můžete uschovat skladné deštníky, rukavice, pokrývky hlavy, které můžete při odchodu postrádat. Nábytek by měl být spíše oblejších a měkkých tvarů. Na komodu můžete postavit květinu, nebo postavit vonný difuzér. Příjemná vůně o to více umocní energii, se kterou vstoupíte do prostor. 

Cameron Diaz vlastní dům, ze kterého vám spadne brada: Luxusní sídlo stálo téměř 300 milionů korun!

Cameron Diaz a Benji Madden si koupili dům v Montecito v Kalifornii za 12,67 milionů dolarů. Sídlo se nachází v uzavřené komunitě a nabízí upravené živé ploty pro větší soukromí. Co dalšího? Pojďte se podívat na bydlení této krásky.
svetzeny.cz

Pozvěte domů slunce 

Důležitá je i výmalba úvodní místnosti, která tvoří podstatnou část dojmu, se kterým vstupujeme do prostor. Žlutá a oranžová barva jsou v hale vítanými barvami. Nemusí jít o velkou změnu a nemusíte provádět hned velkou výmalbu. Stačí se zaměřit jen na část stěny, na kterou se upne zrak po otevření bytu nebo domu. Slunečnou atmosféru mohou do vstupní chodby vnést i drobné prvky. Žloutkově žlutá váza na komodě, kterou naplníte lučními kvítky vám zlepší náladu. Nebo co takhle obraz v zářivých zlatavě žlutých tónech? Díky těmto maličkostem budete mít letní slunečnou atmosféru v bydlení po celý rok!

Jaké máte zkušenosti se vstupními chodbami vy? Na co nejzajímavějšího jste narazili při návštěvě jiných prostorů? 

Zdroj: Happy by Design, Victoria Harrisonová; Bydlení s feng-šuej, Thomas Frӧhling, Katrin Martin-Frӧhling; 168 způsobů, jak dodat harmonii svému domovu, Lillian Too.