Přejít k hlavnímu obsahu

Špatná energie doma: Bez milosti vyhoďte předměty, které do vaší domácnosti přinášejí negativitu a ovlivňují váš život

Domov by měl být oázou klidu a pohody, kam si chodíme odpočinout a trávit čas se svými nejbližšími. Přístav, do kterého se rádi vracíme. Mnohdy si ale neuvědomujeme, že pozitivní energii doma z velké části tvoří i věci, které nás obklopují. Některé u nich mohou vyloženě škodit a vyčerpávat nás. Těch je dobré se nemilosrdně zbavit.

Dost možná jste už slyšeli o prastaré čínské nauce Feng-Shui , která učí, jak si uspořádat životní prostor tak, aby bylo dosaženo harmonie a rovnováhy. Má kořeny v raném taoismu, který pracuje s principem čchi nebo-li životní síly. Skládá se z jing a jang, což jsou protikladné a vzájemně se doplňující síly, které nelze oddělit.

Feng-Shui je metoda, podle které se vám podaří jing a jang vyrovnat za pomoci uspořádání věcí, jež vás obklopují. Začít můžete na pracovním stole, ale ideální je tyto principy dodržet v celém bytě, včetně nábytku a dekorací. Podle Feng-Shui se dokonce staví i domy či se realizují zahrady. Staří Číňané věřili, že uspořádání věcí tak, aby vytvářely pozitivní čchi, zajistí dobré zdraví, zlepší mezilidské vztahy a přinese štěstí a prosperitu.

Mohlo by se vám líbit

Energie barev vašeho domova podle feng shui: Zjistěte významy jednotlivých barev a objevte sílu jejich použití

Správné použití barev podle feng shui dokáže s vaším domovem zázraky. Jde o prastaré čínské umění, které vás má naučit harmonizovat prostor pro správné proudění energie. Součástí tohoto umění je i rozlišovat význam barev, na které lidé reagují více či méně předvídatelnými způsoby. Feng shui posouvá používání barev na další úroveň, kdy každá z barev přináší do vašeho domova různou požadovanou energii k vytvoření harmonického domova.
svetzeny.cz

Jak na to?

Začněte třeba tím, že se zbavíte ve svém bytě a okolí věcí, jež mají negativní energii nebo brání přirozenému toku čchi. Obvykle jde o věci, které jsou rozbité nebo spojené se špatnými vzpomínkami, nemocí, hádkami, nepřinášejí vám žádný užitek ani radost. Energii vám může ubírat i hromada špinavého nádobí či oblečení, štos starých časopisů a letáků, které už nebudete potřebovat, ale i nakousnutý chléb zapomenutý na stole či rozevřené nůžky, jejichž hroty směřují do prostoru bytu.    

Co energii posílí?

Je důležité, aby byl váš byt uklizený a energie v něm nestála, ale mohla proudit. Důležité je například to, že budete mít hezky upravený vchod do domu či bytu. Tudy čchi do vašeho příbytku vchází. Často větrejte, zapalujte svíčky, aromalampu nebo použijte vonné tyčinky, protože oheň očišťuje. Průběžně se zbavujte věcí, které už nepotřebujete a neslouží vám.

Podívejte se do naší galerie které věci byste měli z bytu bez milosti odstranit!

Věci, které drží doma špatnou energii. Raději se jich zbavte.
Zdroj článku