Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější jarní věnce na dveře, kterými zaručeně upoutáte pozornost: Vyrobte si je za pár korun sami doma

Nic nevypovídá o jaru tak, jako krásný, živý věnec zavěšený na vchodových dveřích. Ať už hledáte něco klasického nebo kreativnějšího, jarní věnec může být dokonalým způsobem, jak vnést do vašeho domova v tomto ročním období svěží nádech života a barev. Přinášíme tipy na věnce, které si můžete s trochou šikovnosti vyrobit sami. Navíc je to skvělá příležitost, jak vymyslet zábavu dětem a společně si vytvořit pro váš domov něco hezkého.

Jarní věnec s květinami

Nic nevystihuje jarní atmosféru, jako čerstvé květiny. Není nic snazšího, než jimi ozdobit také váš věnec na vchodové dveře. Je to celkem jednoduché. Stačit vám bude korpus, například z proutí, který ozdobíte zelenými snítkami a čerstvými jarními květy. Nemusí jít nutně o květiny koupené v květinářství, krásnou dekorací může být cokoli, co kvete na vaší zahradě nebo v parku nedaleko vašeho bytu. Věnec můžete dozdobit i stuhami, ale můžete mu vdechnout i velikonoční styl. Stačí, když ho dozdobíte třeba skořápkami vyfouknutých vajec.  

 

Jarní věnec z eukalyptu

Pokud dáváte přednost elegantnímu stylu, ale chcete vyrobit něco jednoduchého, vsaďte na eukalyptus. Po zavěšení na dveře vypadá takový věnec velmi sofistikovaně. Tlumené zelené a bílé odstíny živých větviček eukalyptu vypadají krásně samy o sobě. Nebo je můžete kombinovat a jinými přírodninami jako je například borůvčí nebo březové větvičky. Takový věnec vám vydrží čerstvý i dlouhé týdny. Navíc je to skvělý způsob, jak vnést do svého domova dotek přírody.

Velikonoce 2024: Tipy na nejkrásnější dekorace, které si vyrobíte doma za pár korun

Velikonoce jsou ideální příležitostí, jak si zase krásně vyzdobit byt či dům a přivítat tak jaro v plné parádě. Útulná atmosféra pak bude pozitivně působit na každého člena vaší rodiny. Pusťte po dlouhých zimních měsících do svého domova závan svěží energie, ať už to bude prostřednictvím barev, květin nebo velikonočních zvířátek. Mnoho dekorací si přitom můžete za pár korun vyrobit sami.
svetzeny.cz

Věnec na dveře z vaječných skořápek

Jaro je spojeno neodmyslitelně také s velikonočními svátky, ke kterým patří vajíčka. Dekorační věnce z vaječných skořápek či kraslic jsou velmi oblíbené a jejich výroba také není složitá. Takový věnec můžete vyrobit buď ze samotných kraslic či vaječných skořápek nebo použít korpus, který jimi jen dozdobíte. Efektně vypadají skořápky v kombinaci s peříčky. 

Mechový věnec na dveře

Mech je ideální přírodní materiál pro výrobu jednoduchého a přitom velmi efektního věnce. Je opravdu snadná a zvládnete to i za relativně krátkou dobu. Potřebovat budete korpus (třeba polystyrenový či slámový), vázací drátek a hlavně dostatečné množství mechu, který seženete buď v parku či v lese, nebo v některých obchodech s květinami a dekoracemi.

Postup je jednoduchý. Pokryjte mechem celý korpus věnce a dobře jej přivažte vázacím drátkem. Krásný bude už sám o sobě, ale nádech jara a Velikonoc mu dodáte třeba několika větvičkami jívy, živými květy nebo skořápkami vajec. roztomile vypadají také různé dřevěné figurky zajíčků, kuřátek či jehňátek, nebo barevné stuhy v barvách Velikonoc. Krása mechových věnců spočívá v tom, že jsou nenáročné na údržbu a mohou vydržet mnoho sezón. Mech totiž uschne a pak ho stačí zafixovat například lakem na vlasy. Dekorační akcenty pak můžete měnit. 

Galerie jarních věnců na dveře
Zdroj článku