Přejít k hlavnímu obsahu

Jsou tu Velikonoce! Návod na krásnou snadnou výzdobu a beránka, který je hned hotový

Info ikona
Velikonoční beránek

Věnec, vajíčka a beránek. Přesně toto jsou pro nás symboly velikonoc. A protože ženy mají držet pospolu (nejlépe na Světě ženy), máme pro vás tipy, jak rychle zvládnout všechno najednou, i když už je za pět minut dvanáct.

Máte pocit, že nestíháte? Nebojte, nenecháme vás v tom! Než se ozve: "hody, hody, doprovody", budete mít nezdobeno i upečeno, to vám můžeme slíbit. Potěšíme vás hrnkovým receptem na beránka, kterého upečete bez jakéhokoli vážení. Čas přípravy je omezen na minimum i tím, že nebudete šlehat bílky, jako tomu je u většiny receptů.

Beránek, který je hned hotový

Budete potřebovat: 

1/2 hrnku oleje

1 hrnek krupicového cukru

2 a 1/2 hrnku polohrubé mouky

1 hrnek mléka

1 balíček vanilkového cukru

1 lžíci citronové kůry

1 lžíci rumu

1 balíček prášku do pečiva

2 vajíčka

Postup:

Smíchejte mouku, cukr, citronovou kůru a prášek do pečiva. Poté přidejte vejce, které jste rozkvrdlaly v mléce. Nakonec ještě olej a rum a těsto míchejte do hladka. Následně ho nalijte do vymazané formy a dejte péct na 45 minut do trouby při teplotě 185 stupňů. 

Mezitím, co se beránek bude péct v troubě, si můžete odpočinout u výroby dekorací. Netrvají extrémně dlouho, ale ani na ně nepotřebujete nic, co by se nemělo nacházet u vás doma, popřípadě se nedalo nahradit.

Provázkové vajíčko

Základem na výrobu vajíčka jsou prvky ve venkovském vintage stylu. Potřebovat budete polystyrenová vajíčka, pokud je ale nemáte, například už z let minulých někde poschovávané po krabicích, použijte klasické vařené! Jen doporučujeme jej pořádně odmastit a pak potřít větší vrstvou lepidla. Dále  obyčejný nebarvený provázek, pírko, krajku, perličky a látkové růžičky. Všechny věci včetně polystyrenového vajíčka koupíte v běžně v řetězcích, jako je Bauhaus, Hornbach nebo OBI. Na video jak ozdobit vajíčko se podívejte zde!

Video: Vyrobte si krásné velikonoční vajíčko do květináče i na pověšení

svetzeny.cz

 

Velikonoční věnec z obyčejné papírové tašky

Pokud si dáváte stranou papírové tašky od nákupu, děláte dobře. Právě jedna taková se vám teď bude hodit a poslouží jako základ na věnec. Co na něj použijete, je jen v režii vaší fantazie. My jsme jej ladili do venkovského stylu, takže jsme zvolili mašli v přírodních tónech, pírka a skořápky. Pokud ale máte doma jakékoli velikonoční ozdoby z loňska, klidně je můžete zrecyklovat. Na video jak vyrobit velikonoční věnec se podívejte zde!

VIDEO: Vyrobte si velikonoční věnec z obyčejné papírové nákupní tašky!

svetzeny.cz