Přejít k hlavnímu obsahu

Proměna krásné Céline Dion: Zpěvačka prohrává boj s nevyléčitelnou nemocí

Info ikona
Céline Dion

Céline Dion, jedna z nejvýznamnějších hudebních ikon naší doby, se nedávno ocitla na křižovatce mezi uměleckým úspěchem a zdravotními potížemi. Po neuvěřitelných úspěších na pódiu se rozhodla sdílet svůj osobní boj s vzácným neurologickým onemocněním známým jako syndrom ztuhlé osoby. Prohlédněte si v naší galerii, jak šel s krásnou zpěvačkou čas a jak vypadá nyní.

Jak by vypadaly celebrity, kdyby neexistovala plastická chirurgie: Kreativní grafik vytvořil jejich podoby. Některé byste možná nepoznali

svetzeny.cz

Céline Dion měla hudební nadání již od útlého dětství

Celým jménem Céline Marie Claudette Dion se narodila 30. března 1968 v malém městečku Charlemagne v provincii Québec v Kanadě. Již od útlého věku bylo jasné, že má velké hudební nadání. Její rodina ji podporovala a postupně se stala místní celebritou, zpívající ve svém rodném městě. V roce 1981 se setkala s hudebním producentem René Angélilem, který věřil v její obrovský potenciál a pomohl jí rozjet kariéru naplno a ve stejném roce vydala své první album „La voix du bon Dieu“. Od té doby její úspěch stále stoupal. Největší průlom v její kariéře přišel v roce 1991, kdy nahrála duet s Peabo Brysonem pro soundtrack k animovanému filmu Disney „Kráska a zvíře“. Tato píseň se stala hitem a dokonce získala Oscara. Ze Céline Dion se tak rázem stala mezinárodní hudební hvězda. V roce 1994 vydala album „The Colour of My Love“, kdy toto album jí přineslo další úspěch a získala Grammy za nejlepší ženský popový výkon za píseň „The Power of Love“. Její hlas milovali lidé po celém světě.

Svůj hlas Céline Dion propůjčila jedné z nejromantičtějších skladeb

Snad vůbec největší úspěch v její kariéře přišel v roce 1997, kdy nahrála titulní píseň k filmu „Titanic“ od režiséra Jamese Camerona. Píseň s názvem „My Heart Will Go On“ se stala jedním z největších hitů všech dob a získala mnoho ocenění, včetně Oscara za nejlepší původní píseň. Tato píseň doslova změnila Céline Dion život a stala se jejím nejslavnějším hitem. Tato píseň je také považována za jednu z nejromantičtějších a nejdojemnějších. Kromě hudby se Céline Dion věnuje i charitativní činnosti. Aktivně podporuje různé dobročinné organizace a věnuje se humanitárním projektům.

Věk nejde zastavit: Modelka Kate Moss se vrátila k cigaretám a ukázala vrásčitou tvář bez make-upu

svetzeny.cz

Fanoušky Céline Dion šokovala svým otevřeným přiznáním k závažnému onemocnění

Na začátku tohoto roku Céline Dion šokovala své fanoušky, když musela zrušit zbývající koncerty své „Courage World Tour“. Důvodem bylo vážné neurologické onemocnění, které zpěvačku postihlo – tzv. syndrom ztuhlé osoby. Od té chvíle se její zdravotní stav stal středem pozornosti médií. V květnu letošního roku, ve svých 55 letech, Céline Dion oznámila, že musí zrušit kvůli svému zdravotnímu stavu i zbývající termíny svého turné, včetně těch naplánovaných na rok 2024. Toto rozhodnutí popsala jako „obrovské zklamání“. Zároveň však zpěvačka sdílela, že tvrdě pracuje na obnovení své síly a zdůraznila, že i pro lidi ve špičkové zdravotní kondici může být turné velmi náročné. Zároveň však dodala, že se nevzdává a pevně doufá, že se v budoucnu vrátí na pódium. Fanouškům poslala zprávu plnou optimismu a naděje, že se brzy opět uvidí. Její odhodlání a pozitivní postoj jsou inspirací pro všechny, kteří mají zpěvačku v oblibě.

Zdroj článku