Přejít k hlavnímu obsahu

Hledáte originální dárky pro zahrádkáře? Překvapte je třeba skleníkem!

Info ikona
Zahrádkáře pod stromečkem potěší třeba kvalitní zahradní nářadí

S podzimem přichází ten pravý čas přemýšlet o tom, jakým dárkem pod stromeček potěšíte své blízké. A pokud jsou mezi nimi nadšenci do zahrádkaření, každý z nich ocení originální a praktický dárek. Poradíme, co vybrat, ať už máte ve své rodině pěstitele, kutila či milovníka posedávání pod pergolou.

Dárky pro zahrádkáře

S obdarováváním zahrádkářů je to překvapivě snadné, radost jim udělá téměř vše od osiva, sazenic, nářadí na zahradu až po samotný skleník. Vždy tedy vybírejte s ohledem na naturel vašeho blízkého.

Tip: Věděli jste, že i svému drahému zahrádkáři můžete věnovat zážitek? Například poukaz na odborný kurz pěstování a řez ovocných stromků, aranžování květin či základy zahradní architektury. Díky takovému dárku nabije baterky a bude mít dost energie na využití dalších vánočních překvapení...

Překvapení nejen pod stromeček: skleník

Každý zahrádkář ve skrytu duše touží po skleníku, díky kterému si nejen prodlouží sezonu pěstování, ale bude se moci pustit i do práce s choulostivějšími druhy rostlin. A jaký skleník vybrat? Na trhu dnes najdete nepřeberné množství typů: polykarbonátové, skleněné nebo menší a kompaktnější fóliovníky.

Zamyslete se nad tím, jak velký skleník by se hodil na zahradu a jaké rostliny by v něm zahrádkář pěstoval. Skleník je velká investice, ale dobře zvolený model bude dělat radost celá léta.

Zahradní domek

Na zahradě není nikdy dost úložného prostoru. Do domku se vejdou věci od sekačky, přes nářadí na zahradu, až po zásoby substrátu a hnojiv. Některé domky lze také směle přetvořit v příjemné útočiště před světem.

Při výběru zahradního domku myslete na to, jak velkou zahradu má váš blízký k dispozici, jaké využití by pro něj bylo nejvhodnější a také jaký styl má rád. Někdo ocení spíše úložný prostor, jiný zase místo k posezení či dokonce k přespání. Domky se dnes vyrábí v mnoha provedeních: dřevěné, kovové i z plastu.

Nářadí na zahradu

Kvalitní nářadí na zahradu je vždy dobrou volbou. Ať už potřebuje váš zahrádkář vyměnit staré opotřebované nářadí, nebo rozšířit svůj arzenál o speciální nástroje, myslete při výběru na zlaté pravidlo: kvalita především.

Raději méně kusů, ale precizně zpracovaných, které vydrží dlouhé roky. Pro práci s nářadím přijdou vhod i kvalitní rukavice.

Zahradnické nůžky

Zahradnické nůžky jsou alfou a omegou každého zahrádkáře. Při výběru vhodného modelu se zaměřte na velikost a tvar rukojetí – měly by dobře padnout do ruky. Dále je důležitá délka a tvar čepele. Pro ořezávání větví se hodí nůžky se zahnutou čepelí, na květiny zase kratší rovné nůžky.

Ať už zvolíte praktické zahradní potřeby, originální zážitek či něco pro radost, dárek vybraný s láskou vždy udělá radost. Pokud vás zaujal některý tip, neváhejte navštívit e-shop avenberg.cz, kde najdete široký výběr zahradních potřeb za skvělé ceny.

Měření