Přejít k hlavnímu obsahu

Ženy nad 50 let: V roce 2024 byste měla vlastnit tyto módní trendy

Info ikona
Módní trendy pro rok 2024

Módní trendy se v určitém cyklu vracejí a tak se často není čemu divit, že v šatníku máte kousky, které byly ještě loni out, ale letos přichází jejich čas. I v letošním roce nás čeká spousta novinek. Ženy nad 50 let se bezhlavě neřítí do obchodů, aby všechno moderní pořídily. Vědí, co jim sluší a co ne. Chcete vědět, jaké módní trendy po padesátce zařadit do své skříně?

Ženy nad 50 let vědí, co jim sluší a co ne

Ženy ve třiceti letech se občas stále ještě hledají a přesně neví, co jim sedí. Občas mohou sáhnout vedle a po něčem, co jim zkrátka nesvědčí. Ženy nad 50 let obvykle své tělo dobře znají a vědí tak, co jim skutečně sedí a co naopak ne. Slavná stylistka Amanda Lim podle thelist.com řekla “Převězměte kontrolu nad svou image, zmocněte se a doufejme, že inspirujete své okolí”. Pojďte se s námi inspirovat, co z letošních trendů mohou obléknout ženy nad 50 let.

Módní trend 2024: Pop-over halenky

Ženy nad 50 let milují halenky, protože v nich vypadají elegantně a lichotí mnoha postavám. V letošním roce budou tou správnou volbou takzvané pop-over halenky a to i pro zralé ženy. Jejich název pochází z angličtiny a znamená přehodit. Tedy v principu jde o halenku, která postrádá typické knoflíčky a nezapíná se vepředu. Namísto nich má výstřih do V a obléká se přetažením přes hlavu. Padnou k volným kalhotám, ale také s džínami a vytvoří mladistvý look, ve kterém se cítíte dobře.

Bílá barva nesmí chybět ve vašem šatníku

Bílá barva nemusí být nutně jen pro mladší ročníky! Dá se nosit s grácií a elegancí, která ji rozhodně přísluší. A je jedno, kolik vám je! Stačí vědět, jak ji kombinovat a čemu se vyhnout! Ženy nad padesát let volí jednoduché tvary, vyhýbají se volánkům nebo krajce, které působí přeslazeně. Vsadit můžete také na odstíny bílé, které jsou rovněž v módě.

Účesy, které omladí ženy nad 50: Dlouhých vlasů se vyvarujte, roky vám přidá i špatně zvolená ofina

Ženy s přibývajícím věkem bojují nejen s vráskami, ale i s měnící se strukturou vlasů. Vlasy řídnou, slábnou, ztrácí svůj lesk a vitalitu. Některé účesy navíc mohou přidat i roky navíc, což není žádoucí. Přinášíme vám několik účesů, které budou vypadat šik a navíc vám dokážou pár let naopak ubrat.
svetzeny.cz

Červená barva nesmí chybět ve vašem šatníku

Není příliš nápadná? Není! Stačí vybrat správný odstín, který sedne nejen k vám, ale také k vašemu šatníku. Oblékněte se moderně, ale tak, abyste zůstali věrni sami sobě. Kombinujte barvy a volte i takové, po kterých se běžně neohlédněte. Červená barva a její odstíny bude pro rok 2024 skvělou volbou

Módní trend 2024: Květinové šaty

Květiny jsou celoročně oblíbené, ale na jaře nebo v létě k nim můžeme více tíhnout. Některé působí sofistikovaněji než jiné. Poslouží větší rozložité květy, drobnější kvítky, ale třeba také růže. “Růže představují krásu a romantiku. Láska je to, co všichni hledáme ve všem, co děláme” řekla o tomto trendu návrhářka Susan Korn pro thelist.com. Vybírejte proto květinové vzory podle toho, jak sedí vám a vašemu typu postavy

Módní trend 2024: Oversized sako nebo blejzr

Bez saka nebo blejzru ani ránu? Jde o důležitý kousek ve vašem šatníku. Vsadíte-li na oversized kousky, neuděláte chybu. To, co byl velký trend v loňském roce, se bez problému přelévá i do trendu letošního roku. Vsaďte na originální kousek, nestárnoucí klasiku nebo nadčasový a univerzální černý kousek.

Módní trendy po padesátce: Jaké kousky do svého šatníku zařadit
Zdroj článku