Přejít k hlavnímu obsahu

Účesy, které omladí ženy nad 50: Dlouhých vlasů se vyvarujte, roky vám přidá i špatně zvolená ofina

Ženy s přibývajícím věkem bojují nejen s vráskami, ale i s měnící se strukturou vlasů. Vlasy řídnou, slábnou, ztrácí svůj lesk a vitalitu. Některé účesy navíc mohou přidat i roky navíc, což není žádoucí. Přinášíme vám několik účesů, které budou vypadat šik a navíc vám dokážou pár let naopak ubrat.

Vlasům a jejich péči by měla každá žena věnovat stejnou pozornost, jako třeba své pleti. Vlasy jsou korunou krásy, a tak je důležité jim věnovat svou lásku. Zásadní je ale zvolit i takový účes, který bude struktuře vašich vlasů dokonale sedět. Některé účesy navíc mají tu schopnost, že vám dokonce dokážou ubrat pár let. K tomu, abyste vypadala svěže a mladě tak stačí pouze zvolit ten správný účes. A máte vyhráno!

Vlasový trend Puf: Charakteristický účes z roku 2000 se vrací

Puf, pouffe nebo také toque je účes, který má velmi dlouhou historii. Pochází totiž již z 18. století z Francie. Velký návrat pak tento účes zažil kolem roku 2000, kdy jej nosila každá druhá žena. A jelikož se trendy vrací, není tomu jinak ani u tohoto účesu. S klidem tedy můžeme říci, že Puf v následujícím roce uvidíme opravdu všude.
svetzeny.cz

Středně dlouhé vlasy

Všimněte si, že s přibývajícím věkem ztrácí vlasy svou hustotu, lesk a vitalitu. Nejvíc to bývá patrné, pokud je nosíte hodně dlouhé. Kadeřníci proto doporučují vlasy zkrátit na středně dlouhou délku. A nejlépe uděláte, když si je necháte i sestříhat. Je to skvělý způsob, jak vlasy omladit a účesu dodat lehkost. Omlazujícím stylingovým tipem jsou tzv. plážové vlny. Díky nim totiž účes získá i na objemu. Vlny je nejlepší vytvořit pomocí kulmy nebo žehličky, ale máte-li více času, natočte je na velké natáčky. Vlasům tímto způsobem dodáte ležérně elegantní strukturu a budete vypadat o pár let mladší, než ve skutečnosti jste.

 

Účesy vhodné pro ženy ve 40, 50 a 60 letech: Vyvarujte se některých střihů a barev, kvůli kterým budete vypadat starší

Je jasné, že ve všem, a i v účesech, platí pravidlo - sto lidí, sto chutí. Každá žena preferuje jiný střih, účes i barvu vlasů. I přes to však existují určité účesy, kterým by se ženy v určitém věku měly vyhnout. A které to jsou?
svetzeny.cz

Mikádo

Pokud hledáte určitou zlatou střední cestu mezi dlouhými a krátkými vlasy, mikádo je ideálním řešením. V dnešní době existují desítky různých variant a střihů, které můžete na svých vlasech vytvořit. Mikádo tudíž nemusí být jen nudný a rovný střih, který vás za chvíli přestane bavit. Zapojte svou kreativitu, řekněte svému kadeřníkovi, co byste si přála a určitě společně přijdete na ideální řešení. Mikádo je navíc vzdušné a vypadá velmi mladistvě, tudíž si i tímto účesem můžete opticky ubrat pár let. Jediné, na co si u tohoto střihu dávejte pozor, je tvar vašeho obličeje. Právě kvůli tomu je důležité střih nejprve zkonzultovat s vaším kadeřníkem.

Na ofinu si dávejte pozor

Ofina je takovou nesmrtelnou klasikou, která ozvláštní každý účes i střih vlasů. Ve vyšším věku si ale dávejte pozor na to, že právě ofina upozorňuje na oblast kolem očí, kde už bývají patrné vrásky. Ofinou na ně tím pádem upozorníte, což není žádoucí. Pokud ale toužíte ofinu za každou cenu mít, doporučujeme tzv. záclonkovou ofinu. Tento střih ze 70. let ohlásil v této sezoně svůj velký návrat a oblíbily si ho i světové celebrity. Svůj účes tak ozvláštníte, ale zároveň neupozorníte na vrásky kolem očí.

Téměř polovina vlasů vypadne již v 35 letech: Pomocí těchto osvědčených metod tomu zabráníte

Vlasy jsou korunou krásy a jejich ztráta nebo nezdravý vzhled dokáží potrápit snad každého. Téměř o polovinu vlasů příjdeme před dovršením 35 let. Viníků může být hned několik – dědičná predispozice, stres, psychická nepohoda, špatná výživa nebo hormonální nerovnováha. Naštěstí nemusíte propadat panice, nechtěný úbytek vlasů zmírníte pravidelnou péčí a stravováním.
svetzeny.cz

Pixie

I pro ženy, které touží po krátkých vlasech, zde máme řešení, a tím je účes zvaný Pixie. Ženám ve vyšším věku dodává tento účes elegantní a moderní vzhled, který vypadá stylově a šik. Obrovskou výhodou tohoto účesu je také jeho jednoduchý styling. Ráno vstanete, párkrát si prohrábnete vlasy a můžete vyrazit ven. Stejně jako u mikáda i v tomto případě doporučujeme střih nejdříve konzultovat s vaším kadeřníkem, který vám přesně poradí a vytvoří účes, který bude dokonale sedět vašemu tvaru obličeje.

Účesy, které vám uberou pár let
Zdroj článku