Přejít k hlavnímu obsahu

Účesy, které vám přidají roky navíc: S ofinou buďte opatrná, mulletu dejte sbohem

V určitém věku se snažíme své roky co nejvíce schovat. Odhalit jej a dokonce vám přidat pár let navíc mohou nevhodně zvolený makeup, oblečení a dokonce i účes. To může být v mnohých případech nežádoucí. Přinášíme vám seznam účesů, kterým byste se měla rozhodně vyhnout, nechcete-li vypadat starší, než ve skutečnosti jste.

Uhlazené vlasy zvýrazní vrásky

Uhlazené vlasy jsou sice pohodlnou variantou účesu, který vypadá dobře a je zároveň praktický, nicméně od určitého věku již nemusí být moc lichotivý. S vyšším věkem mají vlasy tendenci řídnout. Je proto třeba si osvojit foukání vlasů přes kulatý kartáč, které vlasům dodá neuvěřitelný objem a vitalitu. Protože právě hustá a nadýchaná kštice je symbolem mládí a vitality. Uhlazené vlasy navíc zvýrazní vrásky v obličeji, což není žádoucí.

 

Pozor na ofinu

Ofina může být buď velmi lichotivá, a nebo naopak vůbec. Toužíte-li po ní, rozhodně tento zásah do vašich vlasů nejdříve zkonzultujte s vaším kadeřníkem. Ten přesně určí, jaký typ ofiny se hodí k vašemu obličeji. Rozhodně si ofinu nestříhejte sama doma! Ačkoliv se jedná o poměrně malé množství vlasů, v celkovém vzhledu může špatně ustřižená ofina způsobit pěknou neplechu. Jestliže máte výrazné vrásky v očním okolí, nad ofinou ani nepřemýšlejte. Zbytečně byste právě tuto oblast zvýraznila, což pravděpodobně nechcete.

 

Mohlo by se vám líbit

Jak by měla vypadat vaše kosmetická taštička ve 30, 40, 50 a 60 letech: Některé produkty se nemění, jiné mohou pleti škodit

Každá z nás má své kosmetické favority, které nám vyhovují a nechceme je za žádnou cenu vyměnit. V každém věku je ale potřeba kosmetické produkty trochu obměnit tak, aby vám lichotily a zároveň vyhovovaly struktuře měnící se pleti, která přirozeně stárne. Produkty, které jsme používaly dříve tedy nemusí pleti dále vyhovovat. Přinášíme vám tipy na to, jak s vyšším věkem obměnit obsah své kosmetické taštičky.
svetzeny.cz

Mullet rozhodně ne!

Jestli se nějakému střihu máte vyhnout obloukem, rozhodně je to tzv. mullet. Mullet je sice účes, který byl oblíbený zejména v 80. a 90. letech minulého století, v posledních letech však zažil poměrně velký comeback. Původně pánský střih v Čechách proslavil např. hokejista Jaromír Jágr, jehož účes se lidově přezdíval „v předu byznys, vzadu párty”. U žen je však tento účes v posledních letech také velmi oblíbený, ale dávejte se na něj velký pozor. Za prvé sluší opravdu málokomu a za druhé od určitého věku opravdu nelichotivě přidává roky navíc.

Mohlo by se vám líbit

Účesy podle horoskopu: Dle astroložky by Raci měli vsadit na romantické copy, Ryby na poloviční drdol

Astroložka Eunice Lucero-Lee radí, jaký účes by měla jednotlivá znamení zvěrokruhu zvolit, aby podtrhl jejich osobnost. Víte, co vám skutečně bude slušet na základě poznatků z astrologie? Zjistěte to, inspirovat se můžete v naší galerii.
svetzeny.cz

Další nelichotivé střihy

Mezi další účesy, které vám s vyšším věkem již nemusí lichotit, se řadí například vysoko vyčesané vlasy. Dejte sbohem robustním drdolům, které mohou působit až „babičkovsky”. Dále také dávejte pozor chcete-li své vlasy zkrátit. Krátké vlasy sluší málokomu, a proto před samotným střihem doporučujeme opět konzultaci s vaším kadeřníkem. Vlasy střižené na krátko totiž opět mohou nelichotivě zvýraznit vrásky a nedokonalosti v obličeji.

Na účesy, které vám přidají roky navíc, se podívejte v naší galerii.

Jakým účesům se rozhodně vyhnout?
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku