Přejít k hlavnímu obsahu

Jak by měla vypadat vaše kosmetická taštička ve 30, 40, 50 a 60 letech: Některé produkty se nemění, jiné mohou pleti škodit

Info ikona
kosmetika

Každá z nás má své kosmetické favority, které nám vyhovují a nechceme je za žádnou cenu vyměnit. V každém věku je ale potřeba kosmetické produkty trochu obměnit tak, aby vám lichotily a zároveň vyhovovaly struktuře měnící se pleti, která přirozeně stárne. Produkty, které jsme používaly dříve tedy nemusí pleti dále vyhovovat. Přinášíme vám tipy na to, jak s vyšším věkem obměnit obsah své kosmetické taštičky.

Je-li vám kolem 30..

.. můžete mít pocit, že vaše pleť zatím nestárne, protože znaky stárnutí zatím nemusí být moc viditelné. Opak je ale pravdou. Preventivní péče o pleť je potřeba již od velmi nízkého věku. Vsaďte na pravidelnou hydrataci pomocí krémů. Přes den sáhněte po krémech obsahující SPF, a to celoročně. Textura pleti je tenká a velmi citlivá na jakékoliv záření. Čím více ji tedy budete chránit, tím lépe. Je doporučeno sáhnout zejména po lehčích fluidech (k sehnání v lékárně), které budou vyhovovat jak suché, tak mastnější pleti. Fluidy zároveň velmi dobře fungují s dalším krytím pokožky. Ať už používáte makeup, nebo máte raději lehčí verzi sjednocení pleti pomocí BB krému, nebojte se toho, že by to nefungovalo dohromady. Naopak, docílíte toho, že pleť bude perfektně hydratovaná, chráněná a krásně sjednocená po celý den.

Líčení volte takové, aby byl na pleti vyvážen poměr matu a lesku. Máte raději matné rtěnky? Dodejte trochu lesku tvářím v podobě tvářenky a rozjasňovače. Váš obličej tak příjemně oživíte.

Jednoduché kroky, jak omládnout o několik let díky líčení: Světové vizážistky radí, jak na to

svetzeny.cz

Jak na pleť kolem 40 let?

Hydratace a ochrana pleti je klíčová. Proto ani v tomto věku nezapomínejte na krémy, séra a ochranu s SPF. Na pleti se v tomto věku již začíná objevovat větší množství vrásek. Proto se obecně doporučuje volit spíše make-upy s lehčí texturou. Vysoce krycí a hutné make-upy totiž udělají na pleti spíše nežádoucí efekt a pleť bude vizuálně vypadat mnohem starší, než ve skutečnosti je. Potřebujete-li vyšší krytí, sáhněte po kvalitním korektoru, kterým snadno zakryjete nedokonalosti, které vás trápí. Stejně jako hutný make-up, i pudrové produkty mohou vizuálně udělat pleť starší.

Zkuste je proto vyměnit za svěží krémové produkty. Mohou to být tvářenky, bronzery, rozjasňovače, ale i oční stíny a rtěnky. Pozornost věnujte také obočí. S přibývajícím věkem totiž chloupky v obočí rostou přirozeně méně, než doposud. Na jeho úpravu a dokreslení zvolte jednoduché produkty ve formě mikrotužky, nebo případně pudrovou tužku.

50? Na pleti to nepůjde poznat!

Jestliže zvolíte ty správné produkty, nikdo váš věk na první pohled neodhadne, věřte nám. Stejně jako v předchozích případech, i zde je hydratace a ochrana pleti samozřejmostí. Do své péče o pleť zařaďte i pleťové masky, které ji ještě více hydratují a dodají potřebné živiny. V tomto věku se u mnohých žen začínají objevovat pigmentové skvrny, se kterými bojují. Stejně jako v předchozím případě doporučujeme zvolit make-up s lehčí texturou a nedokonalosti případně zakrýt pomocí korektoru. Korektor vždy aplikujte pomocí „ťupkání” do pleti. Když ho budete aplikovat pomocí rozmazávání po pleti, jeho krytí bude nižší. Na oční okolí ale krycí produkt nepoužívejte. Produkt má tendenci „zalézt” do vrásek, čímž byste je pouze zvýraznily. Stejně jako na pleti, i na rtech se budou přirozeně objevovat menší vrásky. Proto místo matné rtěnky raději sáhněte po lesklé. Vůbec není na škodu rty nejdříve obtáhnout konturovací tužkou, díky které dokonale zachováte původní tvar svých rtů.

 

Chyby v líčení přidávají na věku: Vyhněte se pudru i křiklavým stínům

svetzeny.cz

Jak na pleť kolem 60 let?

„Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš!” a to platí i pro hydrataci a ochranu pleti. V tomto věku se řiďte tím, že méně je více. Zvolte jen pár kvalitních produktů, které budete používat. Make-up volte opět lehký a nejlépe s hydratační složkou. Čím je pleť starší, tím má větší tendenci se vysušovat. Proto je potřeba ji hydratovat jak jen můžete. Stejně jako v předchozích případech, i zde doporučujeme vyměnit pudrové produkty za krémové.

Pozor jen dávejte u toho, aby produkty neobsahovaly třpytky. Viditelné částečky totiž mohou zbytečně zvýraznit strukturu stárnoucí pleti, což není žádoucí. Nevolte zbytečně moc výrazné rtěnky. Sáhněte spíše po narůžovělých, nebo broskvových odstínech. A pokud vás trápí obočí, které pomalu ztrácí tvar i hustotu, opět doporučujeme jej opravdu jemně dokreslit pomocí mikrotužky. Ostré a výrazné obočí by na vás nemuselo vypadat lichotivě. Volte tedy proto opravdu jemnou techniku, kterou obočí dodáte trochu oživení.

Zdroj článku