Přejít k hlavnímu obsahu

Vizážistka radí jak na denní make-up: Mějte na paměti, že méně je více

Toužíte po dokonalém make-upu? Denní líčení by Vám nemělo zabrat příliš mnoho času. Stačí vybrat ty správné produkty a naučit se pár jednoduchých triků. Jak na přirozený podzimní make-up krok za krokem radí vizážistka kosmetické značky GA-DE Ester Tesaříková.

Ranní vyčištění pleti a kvalitní make-up jsou základ

“Pro dokonalé nalíčení je nutná správná péče o pleť. Ráno pleť vyčistěte a naneste hydratační krém. Nechte ho vstřebat a až poté začněte s líčením,” popisuje správný postup Ester Tesaříková ze značky GA-DE. Základem je zvolit kvalitní make-up, který vydrží po celý pracovní den a díky kterému bude sjednocený tón pleti. Make-up je potřeba nanášet štětcem směrem od t-zóny do ztracena. Textura musí být dokonale zapracována, zejména kolem nosu a rtů.

Používejte více odstínů tvářenky

Pro vykonturování obličeje a zvýraznění tváří jsou ideální paletky, které obsahují více odstínů. Tmavší odstín se vždy nanáší jako první, protože zvýrazní opálení a kontury tváře. Ty světlejší se aplikují na střed tváří. “Tvářenky, které pleti dodají svěží barvu, můžete využít také jako oční stíny,” radí Ester Tesaříková.

Počešte si obočí

Zapomínat by se nemělo ani na obočí, které se snadno upravuje pudrovou tužkou přímo na obočí. Ideální jsou ty, které mají na druhém konci štěteček. Tím se pak nalíčené obočí jemně pročeše.

POKUD SI NEVÍTE RADY, MŮŽETE VYZKOUŠET I KURZ LÍČENÍ!

Zakryjte kruhy pod očima

Pro ženy, které mají viditelné kruhy pod očima, jsou vhodné korektory, které pleť celkově sjednotí a kruhy snadno zakryjí. Stačí nanést pouze malé množství a korektor jemně nanášet směrem k vnějšímu a vnitřnímu koutku oka.

Voděodolná tužka na oči je spolehlivý parťák

Voděodolná tužka na oči je spolehlivým parťákem i do teplého počasí. Ideální je zvýraznit přirozenou linku na horním víčku od půlky oka směrem ven, k vnějšímu koutku a vyplnit místa mezi řasami. Linie řas je tím více definovaná. Konec linky je možné  lehce protáhnout směrem ke konci obočí, do ztracena. “Pokud se vám bude zdát linka příliš výrazná, rozmažte ji jemně štětcem, vytvoříte tím efekt stínu a celé líčení zjemníte,” dodává Ester Tesaříková.

Řasenka s hybridním kartáčkem je in

Líčení očí je dokončeno pomocí kvalitní řasenky. Efekt hustých řas nejlépe vytvoří řasenky s tzv. hybridním kartáčkem, díky kterému jsou precizně nalíčeny i řasy u vnitřního koutku oka.

Na závěr projasněte a zafixujte

Posledním krokem k dokonalému make-upu je jeho projasnění a fixace. Tekutý rozjasňovač se nanáší prsty nebo malým štětečkem na lícní kosti, do vnitřního koutku oka a na konturu horního rtu. Dané partie se tak jemně zvýrazní. Na závěr se pleť zafixujte pomocí fixačního spreje, který je možné použít klidně několikrát během dne. “Není nad přirozený look, proto svým klientům vždy radím, že při líčení je méně vlastně více,” uzavírá tipy na podzimní líčení Ester Tesaříková.

Po pracovním dni nezapomeňte na kvalitní večerní péči, která se dá stihnout raz dva!